nba

2021.06.07. 08:36

Utolsóként a Clippers jutott a második körbe

Utolsóként a Los Angeles Clippers jutott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásának második körébe, miután vasárnap a Dallas Mavericks elleni párharc hetedik mérkőzését megnyerte hazai pályán.

A találkozón a kaliforniai gárda a második és harmadik negyedben húzott el 15 pontra, ezt a különbséget pedig már nem tudta ledolgozni a texasi együttes az utolsó játékrészben. A hazaiak csapatként múlták felül a riválist, ugyanis Kawhi Leonard, Paul George és Marcus Morris is húsz pont fölé jutott. A gárda vezérének számító Leonard emellett tíz lepattanót is gyűjtött, valamint adott kilenc gólpasszt, azaz közel járt a tripla duplához. Ezzel szemben a Dallas egyértelműen legjobbjára, Luka Doncicra épített, aki bár 46 pontot és 14 gólpasszt ért el, de ez is kevésnek bizonyult, mivel csapattársai közül senki más nem tudott extrát nyújtani, mindenki más húsz pont alatt maradt.

A hétmeccsesre nyúló sorozatban ez volt az egyetlen találkozó, amelyet a hazai csapat tudott megnyerni.

A második körben az alapszakaszgyőztes Utah Jazz lesz a Clippers ellenfele.

Eredmény:

nyugati főcsoport, 1. forduló, 7. mérkőzés:

Los Angeles Clippers-Dallas Mavericks 126-111

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc végeredménye: 4-3 a Clippers javára