2010.03.25. 15:34

Katonás egyszerűséggel mindig nyertek a veszprémiek

Siófok - Nagyszerű Veszprém megyei eredményekkel zárult a Balaton Szupermaraton idénnyitó futóverseny.

Az MH 54-es Veszprém I. gárdája nyerte a 3. Balaton és Félbalaton Szupermaraton férfi csapatversenyét. A  katonák a verseny mind a négy napján elsőként értek célba, összeidejük 12:45:25 lett. A női egyéni senior kategóriában is Veszprém megyei siker született: a tihanyi Rácz Adél 17:34:36-os időeredménnyel végzett az élen.

A több, mint 600 indulót felsorakoztatott viadalon a férfiak egyéni számában a 195,4 kilométeres távot a hódmezővásárhelyi Rostás Pál nyerte (14:33:40), míg a nőknél Marótiné Bense Krisztina győzedelmeskedett (16:20:09).

A női csapatversenyben a Csajok a Promenádról alakulat futotta leggyorsabban körbe a Balatont.

Az első alkalommal megrendezett FélBalatonon, ami a BadacsonySiófok távot tette ki és két nap alatt kellett teljesíteni, a férfiaknál Erdei Ferencz (9:32:22) nyert, a nőknél pedig Mátécsa Ildikó (9:35:02).

A 3. BSI Balaton és FélBalaton Szupermareatonon sok külföldi is rajthoz állt, többek között német, litván, osztrák, brit, ír, amerikai és új-zélandi futók is kipróbálták magukat. Az ultramaratoni eseményen a leghosszabb napi táv 52,9, a legrövidebb pedig 43,6 kilométer volt.