2010.08.13. 15:20

Kis negyedik, Gyurta Gergely nyolcadik 800 gyorson

Budapest - A címvédőként indult Kis Gergő negyedik, Gyurta Gergely pedig nyolcadik lett a 800 m gyors pénteki döntőjében a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon. A számot a francia Sebastien Rouault nyerte.

MTI

A 400 gyorson hétfőn bronzérmes Kis saját országos csúcsát egy századdal megjavítva, 7:51.93, míg az ifjabbik Gyurta 7:59.95 perccel csapott a célba.

Rouault ideje 7:48.28 volt, másodikként a német Christian Kubusch, harmadikként pedig az olasz Samuel Pizzetti zárt.

Mutina és Verrasztó is döntős 200 m gyorson

Mutina Ágnes és Verrasztó Evelyn is bejutott pénteken a 200 m gyors szombati döntőjébe a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.

A 4x200 m-es gyorsváltóval csütörtökön aranyérmes versenyzők egy elődöntős futamba kerültek: Mutina másodikként (1:57.19 p), Verrasztó pedig harmadikként (1:58.07) csapott a célba.

Összesítésben előbbi ugyancsak a második, míg utóbbi a negyedik legjobb idővel lett finalista.

Dara Eszter hatodik 100 m pillangón

Dara Eszter holtversenyben hatodik lett a 100 m pillangó pénteki döntőjében a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.

A 4x200-as gyorsváltóval csütörtökön aranyérmes magyar versenyző 58.79 másodperc alatt teljesítette a távot, csakúgy, mint a francia Aurore Mongel.

Győzött a címvédő svéd Sarah Sjöström, másodikként a brit Francesca Halsall, harmadikként pedig a szintén svéd Therese Alshammar zárt.

Balog nem jutott döntőbe férfi 200 m háton

Balog Gábor nem jutott be a 200 m hát szombati döntőjébe a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.

A magyar versenyző a pénteki elődöntőben 2:01.20 perc alatt teljesítette a távot, ezzel futamában a nyolcadik, összesítésben pedig a 14. lett.

Nem lesz magyar döntős férfi 50 m mellen

Bodor Richárd és Financsek Gábor sem jutott be az 50 m mell szombati döntőjébe a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.

A pénteki elődöntőben Bodor az első futamban úszott, ahol 28.35 másodperc alatt teljesítette a távot, Financsek pedig a második versenyben 28.02-es idővel csapott a célba - ezzel mindketten nyolcadikként zártak.

Összesítésben Financsek a 15., míg Bodor a 16. helyen végzett.