2010.11.02. 13:46

Egygólos vereség a bepótolt bajnokin

Ajka - Bepótolták az iszapkatasztrófa miatt elmaradt bajnokit a férfi kézilabda NB IB-ben, ahol a Le Belier KK Ajka egy gólos vereséget szenvedett a Győri ETO-tól.

Győrffy Árpád

KK Ajka-Győri ETO
25:26 (9:11)
Ajka, 250 néző. Le Belier KK Ajka: Andorka  Farkas 5, Tömör 2, Bajnóczi 5, Ferencsik 2, John 7, Kovács Zs. 4 (2). Csere: Cziráki, Heizer (kapusok), Ignácz, Erőss, Meiczinger. Edző: Kaló Sándor. Kiállítás: 12, ill. 10 perc. Hetes: 32, ill. 87.

Mindkét csapat fegyelmezetten kezdett, szoros volt a küzdelem és nagy volt az iram. A 23. percben még 9:7-re az ajkaiak vezettek, de a győriek sorozatban négy gólt lőttek és a félidő végére fordítottak. Szünet után folytatta a jó sorozatot az ETO (11:15), ám a hazaiak nem adták fel és fordítottak (19:18, 23:20). 24:22-nél kettős emberelőnyben nem sikerült bevenni a győriek kapuját, akik utolsó tartalékaikat is mozgósították és nagy csatában megnyerték a találkozót.
Az ellenfél legjobb dobói: Szabó 8 (7), Kovácsovics 4.