Sport

2010.11.03. 08:31

Európa Liga - Nyolc csapat a továbbjutás küszöbén - ELŐZETES

Budapest - Nyolc csapat már a csütörtöki 4. fordulóban továbbjuthat a labdarúgó Európa Liga csoportköréből.

MTI

A Manchester City, a Sporting Lisboa, a BATE Boriszov, a CSZKA Moszkva, a Zenit, a VfB Stuttgart, a Paris Saint-Germain és a Porto kerülhet a legjobb 32 közé.
   
A magyar játékost foglalkoztató csapatok közül a Sampdoria (Koman Vladimir) a Metaliszt Harkivot fogadja a Debrecen csoportjában, míg a hajdúságiak a Dzsudzsák Balázzsal felálló PSV Eindhovenhez látogatnak.
   
Huszti Szabolcs együttese, a Zenit a Hajduk Split, míg Juhász Roland gárdája, az RSC Anderlecht az AEK Athén vendége lesz. A sérült Hajnal Tamást nélkülöző Borussia Dortmundot a Paris Saint-Germain fogadja.

    Európa Liga, csoportkör, 4. forduló:
    I csoport:
    ----------
Sampdoria (olasz)-Metaliszt Harkiv (ukrán) 21:05 ó
PSV Eindhoven (holland)-DEBRECENI VSC 21:05 ó
    A csoport állása:
1. PSV Eindhoven           3    2   1   -     5-2      7 pont
2. Metaliszt Harkiv           3    2   -   1     7-3      6
3. Sampdoria                   3   1   1   1     3-3      4
4. DEBRECENI VSC       3    -   -   3     1-8      0

    A csoport:

Lech Poznan (lengyel)-Manchester City (angol) 19 ó
Juventus (olasz)-Red Bull Salzburg (osztrák) 19 ó
A csoport állása: 1. Manchester City 7 pont, 2. Lech Poznan 4, 3. Juventus 3, 4. Salzburg 1

    B csoport:

Rosenborg (norvég)-Atlético Madrid (spanyol) 19 ó
Bayer Leverkusen (német)-Arisz Szaloniki (görög) 19 ó
A csoport állása: 1. Leverkusen 5, 2. Atlético Madrid 4 (4-2), 3. Arisz Szaloniki 4 (2-2), 4. Rosenborg 3

    C csoport:

Gent (belga)-Sporting Lisboa (portugál) 19 ó
Levszki Szófia (bolgár)-Lille (francia) 19 ó
A csoport állása: 1. Sporting Lisboa 9, 2. Lille 4, 3. Levszki Szófia 3, 4. Gent 1

    D csoport:

PAOK Szaloniki (görög)-Villarreal (spanyol) 19 ó
FC Bruges (belga)-Dinamo Zagreb (horvát) 19 ó
A csoport állása: 1. Villarreal 6, 2. Dinamo Zagreb 4 (2-1), 3. PAOK 4 (2-2), 4. Bruges 2

    E csoport:
  
BATE Boriszov (fehérorosz)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 19 ó
Dinamo Kijev (ukrán)-AZ Alkmaar (holland) 19 ó
A csoport állása: 1. BATE Boriszov 7, 2. Dinamo Kijev 4, 3. Sheriff Tiraspol 3 (3-3), 4. Alkmaar 3 (4-7)

    F csoport:

CSZKA Moszkva (orosz)-Palermo (olasz) 19 ó
Lausanne (svájci)-Sparta Praha (cseh) 19 ó
A csoport állása: 1. CSZKA Moszkva 9, 2. Sparta Praha 4, 3. Palermo 3, 4. Lausanne 1

    G csoport:

Hajduk Split (horvát)-Zenit (orosz) 21:05 ó
AEK Athén (görög)-Anderlecht (belga) 21:05 ó
A csoport állása: 1. Zenit 9 pont, 2. Anderlecht 3 (4-4), 3. AEK Athén 3 (5-8), 4. Hajduk Split 3 (2-5)

    H csoport:

Odense (dán)-Young Boys (svájci) 21:05 ó
Getafe (spanyol)-VfB Stuttgart (német) 21:05 ó
A csoport állása: 1. VfB Stuttgart 9 pont, 2. Young Boys 6, 3. Getafe 3, 4. Odense 0

    J csoport:

Paris Saint-Germain (francia) - Borussia Dortmund (német) 21:05 ó
Sevilla (spanyol)-Karpati Lviv (ukrán) 21:05 ó
A csoport állása: 1. Paris Saint-Germain 7 pont, 2. Sevilla 6, 3. Borussia Dortmund 4, 4. Karpati Lviv 0

    K csoport:

Steaua Bucuresti (román)-Utrecht (holland) 21:05 ó
FC Liverpool (angol)-Napoli (olasz) 21:05 ó
A csoport állása: 1. FC Liverpool 5 pont, 2. Napoli 3 (3-3), 3. Utrecht 3 (1-1), 4. Steaua Bucuresti 2

    L csoport:
   
Rapid Wien (osztrák)-CSZKA Szófia (bolgár) 21:05 ó
FC Porto (portugál)-Besiktas (török) 21:05 ó
A csoport állása: 1. FC Porto 9 pont, 2. Besiktas 6, 3. Rapid Wien 3, 4. CSZKA Szófia 0
A csoportokból az első két helyezett jut tovább.


 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!