2011.04.22. 18:34

Hazai vereség, hatodik a VRC

Veszprém - Hazai pályán kapott ki a Dágtól a férfi röplabda extraligában a Veszprémi Röplabda Club, így az is eldőlt, a 2010/11-es szezonban a hatodik hely az övé.

VRC-Dág

1:3 (19, -15, -22, -18)
Veszprém, 200 néző. Veszprémi Röplabda Club:  Dolgos 3, Seck 3, Czintula, Németh Z., Tóth, Horváth Sz. Csere: Horváth Á., Katona (liberó), Németh E., POuspán, Nagy A. Edző: Nyári Sándor. Dág: Oszuska G., Horváth G., Jánossy, Pollák, Oszuska II, Locker. Csere: Zirigh (liberó), Bársony. Edző: Oszuska I Zoltán, Szauter Ferenc.

Villámrajtot vett a Veszprém (4:0), de gyorsan magához tért a Dág (7:6). A jól blokkoló VRC egyik erőssége a remekül nyitó Németh Z. volt, akinek bomba szerváival 13:7-re meglépett a házigazda. Kisebb hibák után 14:12-re felzárkóztak a vendégek, de Németh Z. duplájával újra négyre hízott a különbség (19:15) és a Veszprém már nem is adta ki a kezéből a szettet.

A folytatásban 5:5-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a Dág magához ragadta az irányítást (7:12, 9:16, 12:17). A hazaiak védekezése kissé statikus volt, és a vendégek könnyedén egalizáltak. Fordulatos harmadik felvonás következett, ahol előbb a Dág dominált (5:8), majd a VRC pillanatai következtek (14:13). Azonban tetemes előnyt nem sikerült kiharcolni és a Dág kiegyenlített, sőt a vezetést is átvette. Izgalmas végjátékban a vendégek örülhettek (1:2). A negyedik etap csak 5:5-ig volt izgalmas, ezután a VRC sok hibával nyerő helyzetbe hozta a Dágot.