2011.05.25. 05:39

Triatlonos sikerek

Veszprém - A jó idő beköszöntével a Veszprém Triatlon Egylet (VTE) versenyzői számára is megkezdődött a szezon.

Somogyszilen rendezték meg az idei első duatlon ranglista versenyt, amely sprint távon várta a versenyzőket. A sorozatban XVIII. somogyszili vetélkedésen két érmes helyezést szereztek a veszprémiek. Fügi Andrea a női senior 4-es kategóriában aranyérmet érdemelt ki 1:41:36-os eredményével. Bödi Sándor a veterán 1-es korosztályban a dobogó harmadik fokára állhatott fel, ideje: 1:32:25.

Hazánk egyik legnehezebb, ám legszebb pályáján, Orfűn bonyolították le a rövidtávú duatlon bajnokságot, ahol nyolc kilométeres futás és 40 kilométeres kerékpározás várta a mezőnyt. A VTE színeit összesen hét sportoló képviselte.
A nőknél Rácz Adél átmentette tavalyi nagyszerű formáját és a senior 1-es korosztályban magabiztos győzelmet aratott. Remek idejével (2:28:43) abszolútban az előkelő nyolcadik helyezést szerezte meg.

A felnőttek 4-es kategóriájában Delyné Schmidt Veronikát kell kiemelni, aki itt a negyedik helyen végzett (2:46:44), az összesítésben pedig 11. lett.
Fügi Andrea a senior 4-es korosztályban a dobogó legfelső fokára állhatott fel, a teljesítménye összetettben a 13. helyet jelentette (3:40:32).
A férfiaknál Burján Jenő a felnőtt 2-es kategóriában a dicséretes második helyet szerezte meg (2:08:12), az abszolút sorban ezzel 25.-ként zárt.
Babos Csaba a felnőtt 4-es kategóriában a nyolcadik helyen ért célba (2:19:36, összetettben: 40.).
Dely Péter a senior 1-es korosztályban pedig kilencedik helyezést ért el (2:29:42, összetettben: 48.).
Bödi Sándor a veterán 1-es csoportban a remek negyedik helyet szerezte meg (3:16:56, összetett: 64.).