2012.03.07. 21:48

Bajnokok Ligája: Barcelona vs. Bayer Leverkusen

Az FC Barcelona hazai pályán várta - viszonylag nagy nyugalommal - a Bayer Leverkusen csapatát a Bajnokok Ligája nyolcaddöntő visszavágóján.

Nánási Regina

A hazai pályán játszó Barcelona uralta a játék első felét, azonban kisebb-nagyobb helyzetnél tovább nem jutottak, egészen a 25. percig, Ekkor - ki más - Messi iramodott neki, majd látva, hogy a védők lemaradtak mögötte, mint a borravaló, a kapus meg kint áll, alányesett a labdának, ami a hálóőr feje felett a kapuban landolt (1-0).

A Barcelona továbbra is uralta a játékot, majd az első félidő lefújása előtt néhány perccel ismét Messi volt eredményes. A 43. percben Iniesta hozta helyzetbe az argentint, aki négy védő mellett talált be a kapuba (2-0).

A második félidőben sem változott a helyzet. Sőt!

Ismét Messi volt eredményes. Szinte ugyanazt hajtotta végre, amit az első gólnál. Fabregas ugratta ki az argentin csatárt, aki éppen még nem volt lesen, majd lőtt még egy gólt. Messi mesterhármasa ezzel beérett! (3-0)

Alig öt perccel Messi harmadik gólja után az Iniesta helyére beálló Tello megszerezte a negyedik találatot is a Barcelona számára (4-0).

Aztán újra Messi! Három perc telt el, és megint a Barcelona, és ismét Messi volt eredményes. Lehetetlennek tűnő szögből lőtt, de bement. Ezzel már 5-0. Összesítésben 8-1!!!

És még ezt be sem gépeltem, már Tello újabb gólt lőtt. Ilyen nincs! Teljesen üresen hagyták a támadót. A Bayer Leverkusen totálisan megsemmisült. Ha lehetne, most lefújatnák a meccset (6-0).

De itt még nincs vége! Hat perccel a lefújás előtt egy újabb Barcelona, és egy újabb Messi gól. Már számolni is nehéz. 7-0. Összesítésben 10-1.

A Leverkusen szépített - ha ennél az eredménynél lehet ilyet mondani. A 91. percben Bellarabi talált be (7-1).

Nézze meg a videót a helyzetekről és a gólokról!

A németek már alig várták a sípszót. Kiestek. Nagyon csúnyán búcsúztak a Bajnokok Ligájától.

FC Barcelona - Bayer Leverkusen: 7-1. Összesítésben: 10-2-vel a Barcelona jutott tovább.