2013.02.15. 19:19

Sima vereséget szenvedett a Balatonfüred

Egy félidőig jól tartotta magát a Balatonfüredi KSE a férfi kézilabda NB I-ben, ám a folytatásban teljesen leblokkolt a Tatabánya otthonában. Eldőlt, a Füred nem tud bejutni a hat közé.

Napló sport

Tatabánya-BKSE 31:25 (15:13)
Tatabánya, 500 néző. V.: Herczeg, Südi.
Tatabánya: Szente - HARSÁNYI 7 (2), Diaz 2, Dénes, Pordán 4, LELE 7 (3), Törő 3. Csere: Kiss O. (kapus), Juhász, Iváncsik 1, Kiss Á. 3 (2), ROSSONI 3, Bodó 1, Nagy Á. Edző: Debre Viktor.
Balatonfüredi KSE: Szabó - Nagy D., ZDOLIK 9 (3), Sandrk 2, Kis 1, Kovács 1, Pásztor 2. Csere: Szathmári (kapus), Rio 1 (1), Szöllősi 3, Faluvégi, Grigorev 4, Kemény, Németh 2. Edző: Sótonyi László.
Kiállítások: 6, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 7/7, ill. 4/4.

A Balatonfürednél hosszabb sérülés után visszatért Josip Sandrk, viszont, a valószínűleg combizom szakadást szenvedő Hornyák a kispadra sem tudott leülni.

A tét rányomta a bélyegét a meccsre, idegesen, sok hibával játszottak a csapatok. A közönség hullámvasúton érezhette magát, hol az egyik, hol a másik gárdának ment jobban. Két gyors hazai találattal kezdődött a derbi, de az 5. percre 3:4-nél Sandrk góljával fordított a Füred. Ekkor a tatabányai vasút indult meg fölfelé és a hét percig gólképtelen vendégekkel szemben 7:4-re meglógott a házigazda. Persze ezután a balatoniak támadtak fel és a 15. percben Grigorev harmadik góljával 7:8-ra alakult az állás. Továbbra is hullámzott a játék: előbb fordított a Tatabánya (10:8), ám a 20. percben újra ikszre álltak a küzdő felek (10:10). A 23. percben 12:11-es hazai vezetésnél a BKSE elcserélte magát, de ennek ellenére Grigorev egyenlített. A fürediek nem tudtak élni ezzel a lélektani fölénnyel és végül a Tatabánya időntúli hetessel két gólos előnyt csikart ki a félidő végére.

A második játékrészben 3:1-gyel rajtolt a házigazda és gyorsan megduplázta előnyét (18:14). Lele találatára a füredi fiatalok, Zdolik és Faluvégi válaszolt. Aztán pár percig állt a játék, mert a hazaiak legjobbja Lele megcsúszott és a derekára esett, így kényszerűen kiállt. Érdekes, de ez inkább a vendégeket fogta meg, Harsányi és Törő szemfüles gólja után pedig  már 21:16-ra vezettek a házigazdák. Sótonyi edző kikérte a harmadik idejét is. Ez sem használt a vendégeknek: Lelkest piroslappal kizárták, a Tatabánya pedig továbbmenetelt Harsányi hetesével. Együttes kiállítás után - Pásztor és Dénes kapott hajba - Nagy D. tiszta ziccert hibázott, az ellentámadásból viszont Kiss Á. nem hibázott. A 45. percben a hetedik füredi kiállítás és a hatodik tatabányai hétméteres adta meg a végső döfést a vendégeknek, amikor 25:17-re ellépett a Tatabánya. A BKSE teljesen leblokkolt, míg a nyolc gólos előny birtokában a Tatabánya kicsit kiengedett, de egy pillanatig nem forgott veszélyben a győzelme.

Ilyen sok hibával játszva nem lehet a hat közé jutni.

A rutinosabb alakulat nyert

Debre Viktor: - Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg egy komoly ellenféllel szemben. Jól védekeztünk, és a támadásinkban hozzátettük azt a pluszt, ami a győzelemhez kellett.

Sótonyi László: - A rutinosabb Tatabánya kihasználta a megingásainkat, megérdemelten győzött. Ennyi kapott góllal nem lehet idegenben mérkőzést nyerni.