2013.06.28. 11:22

Három bringás versenyen rajtoltak

Veszprém VKE Nelson elnevezésű klubjának kerekesei a közelmúltban három versenyen is rajthoz álltak.

Novothny Ottó

Vértesbogláron harmadik alkalommal rendeztek mountain bike pikniket, a vetélkedőn négy nelsonos állt rajthoz. Az abszolút győzelmet az utóbbi időben folyamatosan remeklő Blazsó Márton szerezte meg. Klubtársa Felföldi Viktória a felnőttek között léphetett fel a dobogó harmadik fokára.

Zircen a Nyugat maraton kupán tizenhárom veszprémi igyekezett minél előbb célba érni. Közülük Albert Katalin saját kategóriájában diadalmaskodott, abszolút második helyen zárt. Blazsó Márton a hagyományos aranyéremnél nem adta alább, tizenkét perces előnnyel nyert, ahogy abszolútban sem volt nála jobb.

A zirci mountain bike versenyen remek hangulatban, nehéz körülmények között tekertek a résztvevők

Blazsó természetesen tagja lesz annak a három fős magyar válogatottnak, amely e hónap végén Ausztriában a maraton világbajnokságon képviseli a magyar színeket. Ezen a versengésen a 94 kilométeres távon 4400 méter szintkülönbség vár majd a világ minden tájáról érkező mezőnyre.

Eredmények. Férfi, U19, rövidtáv: 2. Pátkai Roland. Felnőtt: 3. Becker János, 4. Bollók Norbert. Középtáv, felnőtt: 8. Hornung András. Master 1: 7. Bittman Károly, 8. Soltész Gábor. Master 2: 4. Pichner József. Hosszú táv: 1. Blazsó, ...5. Tóth András. Nők, rövidtáv, U19: 1. Magyar Dalma. Középtáv, master 1: 1. Albert Katalin.