2013.12.15. 09:59

Időnként kosárlabda is volt

Pápa – Az NB I/B-s kosárlabda bajnokság Nyugati csoportjában megyei rangadót rendeztek.

Novothny Ottó

A mérkőzésen a papírforma érvényesült, a tabellán sokkal előkelőbb helyen álló hazaiak végig vezetvenyertek.

Motax Pápa–Veszprém
69:62 (21:10, 12:20,17:10, 19:22)

Pápa, 200 néző. V.: Tóth, Szalai, Magyari. Motax Concordia: Vajda, Keresztes 26, Kálmán 14/3, Ács 8, Henrik 8/6. Csere: Horváth A. 2, Simon 4, Rédei, Perger 3/3, Horváth K., Jarosevits 4. Edző: Vajda József. Veszprémi ESC: Kováts, Nagy 16/6, Oltárczy 17/6, Czakó 2, Takács 7/3. Csere: Sefcsik 3/3, Bagó, Vertetics 6, Szlávik 4/3, Hoffmann 2, Soós Nagy, Kelemen 5/3. Edző: Petőfi Áron. Kipontozódott: Czakó 30., Takács 45. perc. A hazaiak kezdtek jobban, pillanatok alatt jelentős előnyt gyűjtöttek, 5:0, 10:4.

A vendégeknél csak Oltárczy tartotta a frontot. Meghökkentően sok hibával játszott mindkét alakulat, de az elrontott dobás ok szempontjából a veszprémiek jártak az élen. A második játékrész ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt, 14. perc, 28:15. (Az egyetemisták pontjaiból 12-t Oltárczy szerzett...) A pápaiak folyamatosan rontották el a büntetőket, lehetőséget adva a VESC-nek, hogy felzárkózzanak, 18. perc, 30:26. A félidőben 33:30 volt az állás.

Ezúttal a kevesebbet rontó csapat, vagyis a pápaiak nyerték meg a megyei kosárlabda-rangadót (Fotó: Penovác Károly)

A hosszabb szünet után azonnal fordíthattak volna a vendégek, de ismét hibáztak, 24. perc, 39:32. Három percre „leállt” a Pápa , ám a bakonyiaknak mindössze újra a felzárkózásra futotta erejéből, 39:37. Ezután a vendégek nyomtak stop gombot, a hazaiak pedig köszönték szépen, 49:37. Az utolsó negyed úgy indult, hogy izgalmas lesz a végjáték, 51:49. Harmadszor sem sikerült a veszprémieknek az egyenlítés, majd az utolsó három percben Kálmán minden rutinját előszedve biztosan és eredményesen irányítva segítette csapatát a megérdemelt győzelemhez.

A rendkívül alacsony színvonalú összecsapáson szinte nem is volt olyan eleme a játéknak, ami miatt bármelyik fél dicsérhető lenne. Persze a győzelmet megmagyarázni nem kell, így az a kérdés, hogy a gyengén felkészített és elképzelés nélküli veszprémiek meg tudják-e valósítani céljukat, a bennmaradást. Nehéz csata vár rájuk, még akkor is, ha eddig minden meccsüket idegenben játszották.