2014.04.07. 13:40

Pápa–Debrecen: Kilenc pont oda

Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokságban az 1–8. helyért játszó Motax Concordia Pápa ezúttal hazai pályán kapott ki a Debrecen együttesétől. A kiélezett csata a harmadik negyedben dőlt el.

Novothny Ottó

Pápa–Debrecen 75:84 (20:22, 19:19, 23:34, 13:9)
Pápa, 250 néző. V.: Török, Horváth, Esztergályos. Motax: Kálmán 16/3, Keresztes 22, Henrik 10/6, Simon 2, Vajda 2. Csere: Horváth A. 8/6, Rédei, Horváth K. 5, Perger. Edző: Vajda Balázs. Debrecen: Pék 9/6, Nagy I. 6/6, Takács 17, Nagy II. 24/9, Kovács 14. Csere: Boldizsár 4, Szarka, Balogh 2, Reizer, Asztalos 8, Andrássy, Kiss. Edző: Nagy Ágoston.
Kizárás: Vajda Balázs 28. perc.

A pápai kosarasok remek első félidőt követően furcsa játékvezetői döntések után kaptak ki a Debrecentől Fotó: Penovác Károly

A hazaiak remekül kezdtek, 5. perc, 13:5. Ezt követően magára talált a rivális és a 7. percben fordított, 13:14. Felváltva jutottak előnyhöz a résztvevők, majd a második negyed elején lépéselőnybe kerültek az alföldiek, 11. perc, 20:26. A házigazdák többször is felzárkóztak egy pontra, de egyenlíteni nem sikerült nekik, így a félidőben 39:41 volt az állás. A hosszabb pihenőt követően viszont sikerült, ami korábban nem, 22. perc, 48:45. Ezután a játékvezetők vették át a főszerepet, érthetetlen ítéleteikkel mindkét felet sújtották, a vendégek pedig éltek a feszült hangulatban a lehetőséggel, 25. perc, 51:57. A 28. percben Vajda Balázs a játékvezetői döntést bírálta, amiért kizárták. A felvonás utolsó percében Nagy Botond hét pontjával 62:75-nél kezdődött az utolsó tíz perc. Ebben a menetben a Motax mindent megpróbált, de a magabiztos debreceniek ellen nem tudott újítani.

Ragyogó első félidő után, a szünet után a játékvezetők játszották a főszerepet, és ezzel sajnos elsősorban a nézők veszítettek a legtöbbet.

Vajda József: – Tudtuk, hogy jó csapat a Debrecen, gratulálunk a győzelmükhöz. Sajnálom, hogy a fordulás után nem a játék, hanem a bírák voltak a főszereplők. Megpróbálunk Debrecenben javítani.