2014.12.02. 09:55

Hármas veszprémi siker a Gulyadombon

Veszprém - Minczér Albert, Kovács Benjámin és Kovács Tamás - hármas veszprémi győzelemmel ért véget a Mezei Futó Magyar Liga 3. fordulójában a felnőtt férfiak versengése.

Ködös, kifejezetten hűvös időben, három fokban rendezte meg a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) a Mezei Futó Magyar Liga harmadik fordulóját a Gulyadombon.

A különböző korosztályok, különböző távokon mérték össze erejüket, háromezertől hétezer méterig.

Remekül teljesítettek a hazaiak sportolói. Ki kell emelnünk Somogyi Anettet, aki a junior nők 6000 méteres viadalát biztosan nyerte, közel negyven másodperccel volt gyorsabb vetélytársainál.

Az ifjúsági férfiaknál Bodnár Botond érdemel dicséretet, aki a hatezres távon mindössze egyetlen másodperccel maradt alul győri riválisával szemben és így a dobogó második fokára állhatott fel.

A férfiak mezei futó versenyét a veszprémi Minczér Albert (jobbról a második, feketében) nyerte a Gulyadombon. Fotó: MASZ/Stemmer István

Az úgynevezett „király kategóriát", a férfiak 7000 métere óriási hazai fölényt hozott. Minczér Albert nyert jókora előnnyel, mögötte nagy csatában, egy másodpercnyi különbséggel Kovács Benjámin és Kovács Tamás ért be.

Eredmények. Nők. Serdülő, 3000 méter: 6. Perei Zsófia 12:47. Ifjúsági, 4000: 6. Bányai Petra 15:41. Junior, 6000: 1. Somogyi Anett 21:17, 4. Ladányi Fruzsina 22:43. Férfiak. Serdülő, 4000 méter: 6. Felber Balázs 14:03. Ifjúsági, 6000: 2. Bodnár Botond 19:42. Junior, 7000: 5. Nick Márton 22:50. Felnőtt, 7000: 1. Minczér Albert 21:18, 2. Kovács Benjámin 21:24, 3. Kovács Tamás 21:25. (Valamennyi sportoló a VEDAC atlétája).