2015.08.10. 10:46

Orbán Éva történelmet írt sikerével

Székesfehérvár, Veszprém - Három arany-, két ezüst-, és hét bronzérmet szereztek a Veszprém megyei sportolók a 120. atlétikai országos bajnokságon.

A szomszédos Székesfehérvár adott otthont az atléták ob-jának, ahol a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC), a Continent Company, valamint a Pápai SE sportolói képviselték a megyét.

A háromnapos eseményen az első érmet a VEDAC 4x100-as női váltója szerezte meg, a Loránd Lilla, Renkó Evelin, Csorba Eszter, Kéri Bianka staféta 50.22-es idővel harmadikként ért célba.

Szombaton és vasárnap már mozgalmasabb volt a program, több döntőben is érdekeltek voltak atlétáink.

A női kalapácsvetés döntőjében Orbán Éva a frászt hozta az érte szorítókért, hiszen az első négy dobását elvétette. Az ötödik sorozatban aztán 68.57 méterig szállt a kalapács, amivel át is vette a vezetést. A hatodik körben pedig 69.67 métert ért el, amivel magabiztosan védet meg a bajnoki címét.

A női kalapácsvetés érmesei, balról: Gyurátz Réka, aki második lett, Orbán Éva bajnok középen, és Bácskay Zsófia, aki új egyéni csúccsal foglalhatta el a dobogó harmadik fokát
Fotó: Bácskay Béla

Orbán Éva ezzel történelmet írt, hiszen már kilencedik aranyérmét szerezte, amire korábban még senki sem volt képes.

Szólnunk kell még az ifjú Bácskay Zsófiáról (Continent Company), aki új egyéni csúccsal 66.87 méteres eredménnyel bronzérmet érdemelt ki.

A női 400 méteres döntőben Kéri Bianka rendkívül meggyőző futással utasított maga mögé mindenkit (54.74) és lett magyar bajnok. A férfiak kalapácsvető fináléja egyértelmű eredményt hozott, hiszen London ötkarikás bajnoka, Pars Krisztián simán nyert (78.35). Mögötte viszont óriási harc alakult ki az érmekért a két VEDAC-os Pásztor Bence és Hudi Ákos között. Végül előbbié lett az ezüstérem (72.41), utóbbié a bronz (71.48). Női 3000 méter akadályon Somogyi Anett ért el harmadik helyezést (10:47.03).

Vasárnap Bartha László kezdte az éremgyűjtést, 400 gáton másodikként ért be (53.21).

Férfi 800-on Kiss Gergő is dobogóra állhatott, harmadik helyen zárt (1:50,36).

Női 800 méteren újra megvillantotta tehetségét Kéri Bianka, aki ebben a számban is utolérhetetlen volt és második aranyérmét gyűjtötte be (2:06.94).

Férfi súlylökésben Páli Viktor sem okozott csalódást, bronzérmet vehetett át 17.03 méterrel. Minczér Albert ugyan most maratonra készül és ebben a számban szeretne olimpiai kvótát, azonban 5000 méteren rajthoz állt és 14:32.20-as idővel a dobogó harmadik fokát foglalhatta el.

Férfiak. Kalapácsvetés: 7. Nagy Gergely 62.44 (Pápai SE). Diszkoszvetés: 7. Mozsdényi Dávid 52.41. 4x400: 4. VEDAC 3:21.61. Nők. Súlylökés: 4. Bácskay Zsófia 13.50 (Continent Company). Diszkoszvetés: 4. Bácskay Zsófia 47.52. 4x400: 5. VEDAC 3:59.26.