2015.09.27. 16:47

Potyogtak a gólok, a Füred nagyon kikapott

Balatonfüred, Felcsút - Alaposan beleszaladt a késbe a Balatonfüredi FC Felcsúton a labdarúgó NB III hétvégi fordulójában.

Puskás A. II–BFC 6:1 (1:0)
Felcsút. V.: Sipos. Puskás Akadémia II: Zima – Mészáros (Damásdi, 60.), Kocsis (Lipcsei, 26.), Herceg, Nagy, Pintér, Hudák, Tar, Zsótér, Spandler, Péter (Óvári, 73.). Edző: Komjáti András. Balatonfüredi FC: Szabó – Bánhidi, Gólya, Gál, Böröczky, Aranyi (Mayer, 85.), Cseszneki, Baldauf, Tóth (Switzer, 73.), Rosta, Wágner. Edző: Földesi Károly.

A 16. percben kapta az első gólt a Füred, egy lepattanó után Hudák közelről talált a hálóba, 1:0. A találatot két nagy vendéglehetőség követte, de egyenlíteni nem sikerült. A 66. percben Péter erősen lesgyanús helyzetből növelte az előnyt, 2:0. A BFC számos lehetőségig eljutott, de a gólokat a több NB I-es visszajátszóval felálló Puskás lőtte. A 72. percben Zsótér (1:0), a 74.-ben Nagy talált a hálóba, 4:0. Egy perccel később Wágner révén szépített a Füred (4:1), de a hajrában ismét megzördült a vendégek hálója. Nagy a 87. percben talált be (5:1), Óvári pedig a 90. percben beállította a 6:1-es végeredményt.

Földesi Károly: – Az eddigi meccseink közül most volt a legtöbb helyzetünk. A hazaiak összes lehetőségüket kihasználták, mi viszont sorban kihagytuk őket. Sem mentálisan, sem fizikálisan nem múltak felül mindet, azonban döntéshozatalban ők voltak a jobbak.

Jók: mindenki, ill. Böröczky, Baldauf, Cseszneki.