2017.02.05. 21:30

Könnyedén verték meg a sereghajtót

Pápa - Nem kellett megerőltetniük magukat a pápaiaknak, hogy megszerezzék újabb győzelmüket a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Motax-Alba Fehérvár 69:50 (22:16, 15:6, 13:13, 19:15)

Pápa, 300 néző. V.: Tóth, Sabáli, Németh. Motax KC Pápa: Keresztes 16, Szanati M. 11, Bereczki 10, Majic 10/3, Hadnagy 9/3. Csere: Horváth A. 7/3, Vajda 4/3, Fülöp 2, Domján, Horváth G., Szanati G. Edző: Vajda József. Alba Fehérvár: Nshimba 16/3, Somogyfoki 4, Varga 13/6, Nyulász 7/3, Adegbite 1. Csere: Lévi 4, Bakos 5/3, Pávay, Konta, Balázs. Edző: Blahó Barnabás.

Gyors, 6:0-s szériával kezdett a Pápa, és a vendégek kénytelenek voltak időt kér-ni. Szerencsére a Motaxot nem lehetett kizökkenteni, és percek alatt 16:6-ra nőtt az előnye.

Nem kellett megerőltetniük magukat a pápaiaknak (a képen Nikola Majic légiós)
Fotó: Balogh Ákos

A második részben na-gyon kevés pontot dobott az Alba a pápaiak jó védekezésének köszönhetően. A hazaiak egy újabb 7:0-s rohanás után ezen a napon semmi mást, csakis a győzelmet tudták elképzelni, a félidőben 37:22-re állt a meccs.

Térfélcsere után is a Pápa játéka dominált, bár a fehérváriak egy-két szép találattal jelezték, hogy ők is a pályán vannak (50:35).

Az utolsó játékrészben mindenki pályára lépett a házigazdák közül, és a Motax 19 ponttal, 69:50-re megérdemelten győzedelmeskedett.

A Motax már az első fél-időben eldöntötte a találkozót, a másodikat, ami edzőmeccs jellegűvé vált, meg lejátszották a csapatok.

Vajda József: - A győzelemnek örülök, folytatjuk a felkészülést a TF elleni, hétvégi rangadóra.