Magyar Kupa

2018.11.13. 21:21

A Dabas jutott tovább a Magyar Kupában

Csak tíz percig volt szoros a Veszprémi KKFT–Dabas találkozó a Magyar Kupa harmadik fordulójában. Az élvonalbeli vendégek fölényes sikert aratva jutottak tovább.

Veszprémi KKFT–Dabas 29-43 (10-26)

Veszprém, 200 néző. Veszprémi KKFT: Anderlik – Szmetán P., Tóth M. 2, Bartha 4, Szeitl L. 4, Éles B. 4, Hári 1. Csere: Holló (kapus), Redling 2 (1), Somogyi, Priczel 3, Forgács 1, Szöllőskei, Bugyáki 2, Heiczinger 4, Bárdos 1. Edző: Tombor Csaba. Dabas: Pallag – Országh 2, Perisic 3, dr. Bíró 6, Szöllősi Sz. 4, Halász 5, Kekezovity. Csere: Podoba (kapus), Garajszki 1, Tokuda 2, Zakics 11 (2), Borsos 2, Duleba, Kiss 2, Lepsényi 5. Edző: Tomori Győző.

Kiállítások: 2, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 4/1, ill. 3/2.

A Magyar Kupa találkozó előtt az Éles Kézisuli U11-es alakulatát köszöntötték, amely Dunaújvárosban megnyerte az Üstökös Kupát.

Kissé nehezen találta a ritmust az NB I/B-s hazai csapat, a negyedik percig kellett várni az első góljára, Szeitl volt eredményes (1-2).

A VKKFT a 8. percig tartotta a lépést NB I-es riválisával (3-5), ezt követően azonban sorozatban több labdát is eladott. Már a félidő derekán hat góllal ment a Dabas (6-12), ám ezt követően a vendégek egy 10-0-ás rohanással gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést (6-21).

A második félidőben potyogtak gólok, a Dabas sikere nem forgott veszélyben, biztosan jutott tovább.