australian open

2020.01.23. 15:53

A második fordulóban sem vesztett szettet Nadal

A világelső Rafael Nadal a második fordulóban sem vesztett szettet a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 19-szeres Grand Slam-bajnok spanyol sztár csütörtökön a világranglistán 76. argentin Federico Delbonist verte, aki 20 bréklabdából 17-et hárított.

A 2014-es bajnok Stan Wawrinka 3 óra 40 perc alatt gyűrte le az olasz Andreas Seppit, mint ahogy a kiemeltek közül David Goffin, Karen Hacsanov és Taylor Fritz is ötszettes csatában győzött. Hacsanov 4 óra 35 perces meccsének utolsó játszmája – amely csak döntő rövidítésben dőlt el – hat bréket hozott az etióp származású svéd Mikael Ymer ellen.

A férfi mezőnyben 2008 óta először fordul elő, hogy öt amerikai teniszező is ott van a harmadik fordulóban, köztük Tommy Paul, aki pénteken Fucsovics Mártonnal találkozik.

A nőknél a wimbledoni címvédő Simona Halepnek 75 perc elég volt a selejtezőből érkezett brit Harriet Dart búcsúztatásához.

Eredmények:

2. forduló (a 32 közé jutásért):

Nadal (spanyol, 1.)-Delbonis (argentin) 6:3, 7:6 (7-4), 6:1

Goffin (belga, 11.)-Herbert (francia) 6:1, 6:4, 4:6, 1:6, 6:3

Wawrinka (svájci, 15.)-Seppi (olasz) 4:6, 7:5, 6:3, 3:6, 6:4

Hacsanov (orosz, 16.)-M. Ymer (svéd) 6:2, 2:6, 6:4, 3:6, 7:6 (10-8) – döntő rövidítés

Kyrgios (ausztrál, 23.)-Simon (francia) 6:2, 6:4, 4:6, 7:5

Verdasco (spanyol)-Baszilasvili (georgiai, 26.) 4:6, 7:6 (7-5), 6:4, 6:4

Carreno Busta (spanyol, 27.)-Gojowczyk (német) 6:4, 6:1, 1:6, 6:4

Fritz (amerikai, 29.)-Anderson (dél-afrikai) 4:6, 6:7 (5-7), 7:6 (7-4), 6:2, 6:2