2017.03.19. 17:59

A Perutz FC és a Füred kiütéses sikert aratott

Megyei körkép - A Fűzfői AK taktikus játékkal verte szomszédvári riválisát, a Perutz FC idegenben aratott kiütéses sikert, nem hibázott az éllovas Füred sem a labdarúgó MTD Hungária megyei első osztályban hétvégén.

FAK-BSE 3:0 (1:0)

Balatonfűzfő, 100 néző. Jv.: Pilinger K. Fűzfői Atlétikai Klub: Radnai - Kovács K. (Heidinger), Balatoni, Humli, Wellesz P., Szalai, Pallaga (Farkas A.), Nyári, Varga T., Szabó P., Auerbach (Keil). Edző: Horváth Ferenc.

Balatonalmádi SE: Károlyi A. - Blaski, Primusz (Jakab), Dévényi, Stiger Ák., Benedek (Straub), Márki (Kovács R.), Mékli, Hencz (Ihász), Károlyi Zs., Zömbik. Edző: Varga Tamás.

Gólszerzők: Kovács K., Wellesz P., Auerbach.

A szomszédvári rangadón a vendégcsapat meddő mezőny fölényben volt. A hazai együttes kontrajátékra épített, és ebből rendre gólhelyzetet teremtet. Hármat pedig gólra is váltott lehetőségeiből.

A Balatonalmádi SE, noha támadott, helyzetet csak pontrúgásból sikerült kialakítania. A látottak alapján megérdemelt a FAK győzelme.

Jók: Szalai L., Balatoni S., Wellesz P., illetve Károlyi A., Károlyi Zs.

A zöldmezes balatonfűzfőiek fontos három pontot szereztek a Balatonalmádi SE elleni összecsapáson (a nagy képen), győzelmükkel megelőzték riválisukat a tabellán. Fotó: Balogh Ákos

Tihanyi FC-Csetény SE 6:3 (5:1)

Tihany, 100 néző. Jv.: Gáspár A. Tihanyi FC: Sárdi - Kötél (Somosi), Kovács Á., Varga Gy. (Vári Kovács Á.), Keszei, Burgyán, Nemes G., Gál, Nemes Á. (Bökő), Klauz, Erőss. Edző: Lukács István.

Csetény SE: Valler - Hornyacsek, Haman, Nagy E. (Dávid), Szenft, Bíró, Nagy R., Kovács G. (Pass), Jakab M., Kottyán, Nagy L. Edző: Molnár János.

Gólszerzők: Nemes Á. (2), Keszei, Somosi, Varga Gy., Burgyán, ill. Kottyán, Dávid, Szenft.

Gyors gólváltással kezdődött a mérkőzés, az 5. percben már 1:1 -es állást mutatott az eredményjelző.

Negyed óra játék után ritmust váltott a félszigeti csapat és 17 perc leforgása alatt szebbnél szebb támadásokat vezetve négyszer mattolták Vallert a hazai támadók. Gyakorlatilag ezzel el is dőlt a három pont sorsa.

A második játékrészben a vendégek a szépítéssel a hazaiak az eredmény őrzésével voltak elfoglalva. Két csetényi találatra egy tihanyi volt a válasz. Megérdemelt hazai siker. Jók: Nemes Á., Keszei, Burgyán, Gál, Kovács, ill. Sadjo, Kovács, Nagy.

Devecser SE-Perutz FC 0:9 (0:3)

Devecser, 150 néző. Jv.: Bódi A.

Devecser SE: Csepregi - Rába (Orbán A.), Tisonyai, Burucs (Eichinger), Csicsics, Szakonyi, Szélessy, Orbán T., Szőllősi (Horváth G.), Király, Cserna. Edző: Cserna Róbert.

Pápai Perutz FC: Simon (Szigeti) - Venczel (Györkös), Baldauf (Lőke), Mészáros (Nagy P.), Somogyi (Szedlacsek), Böröczky, Kovács Sz., Szép, Domján, Udvardi, Szalai. Edző: Marton Miklós.

Gólszerzők: Szép (2), Nagy P. (2), Szedlacsek, Szalai, Baldauf, Böröczky, Venczel.

Kiállítva: Orbán T. (75.).

Ezúttal a hazai csapat csupán „kellemes" edzőpartnere tudott lenni a magasabb osztályba vágyó vendégeknek.

Jók: senki, illetve mindenki.

VBSK-Magyarpolány 2:0 (1:0)

Várpalota, 100 néző. Jv.: Baranyai T. Várpalotai BSK: Közép - Szeleczki, Új, Papp R., Józan (Ilyés), Kalapács (Pilka), Borbás (Szabó E.), Bogdán, Szurok (Zsupek), Kaufmann (Borbély), Kustán. Edző: Pencz Norbert.

Községi SE Magyarpolány: Kócsár - Magyar, Molnár P., Bukovics, Gottfried, Polt, Adorján (Veisz), Németh A., Vöröskői (Németh B.), Tóth A. (Szállási), Döbrösi. Edző: Piri Ottó.

Gólszerzők: Borbás, Józan.

Egygólos hazai vezetésnél Középnek ziccert kellett fognia ahhoz, hogy a VBSK magához térjen. A Palota dominált, számtalan helyzetet hagyott ki. A győzelem megszerzéséhez a cserejátékosok is kellettek.

Jók: Józan. Közep.

Gyulafirátót SE-Úrkút SK 0:0

Gyulafirátót, 100 néző. Jv.: Horváth P. Gyulafirátót SE: Szente - Zágor, Végh, Szokodi (Balta Z.), Mogyorósi, Horváth B., Kovács K., Balta G., Kálmán, Horváth M. (Csizmazia), Tímár. Edző: Polonkai Csaba.

Úrkút SK: Kádár - Márton, Imre, Sáringer, Horváth R., Takács, Tróbert, Garai, Pávlicz, Marics M., Kuti. Edző: Garai Péter.

Hideg, szeles időben nagy küzdelem jellemezte a játékot, az első félidőben a Gyulafirátót, a másodikban pedig az Úrkút dominált. A nagyobb helyzetek a Rátót előtt adódtak, de a vendég kapus az első félidőben egyszer hihetetlen bravúrral hárított egy közeli fejest, és a második játékrészben is nagy védéssel segítette - egy ponthoz - csapatát.

Kemény, szikrázó mérkőzésen jó játékvezetés mellett igazságos döntetlen született. A hazai csapat folytatta a remek tavaszi szereplést.

Jók: Szente, Végh, Balta G., Mogyorósi, Tímár, ill. Kádár, Márton, Tróbert, Pávlicz.

Ugod SE-Péti MTE 1:2 (0:1)

Ugod, 100 néző. Jv.: Takács G. Ugod SE: Porcelán (Samu) - Molnár L., Zsirai, Vesztergom, Bakos, Horváth M. (Mórocz), Budavári (Zsoldos), Czere (Strommer), Hegyi, Tóth Z., Szőke (Róka). Edző: Pintér Csaba.

Péti MTE: Gáti - Kiss Cs. (Zelenka), Lukács (Peintler), Kakas, Orbán, Schneider, Kun, Zám (Dunavölgyi), Bálint, Tordai, Czipp. Edző: Pavelka Béla.

Gólszerzők: Budavári, ill. Orbán, Kun.

Kiállítva: Hegyi (53.).

A két csapat helyezése miatt igazi hatpontos meccsre készülhettek az érdeklődők, amit a pályára lépő csapatok is úgy gondoltak. Nagy iram jellemezte a találkozót, az első perctől kezdve érezhető volt, mindkét csapat győzniakarása. A Pét előtt adódott az első lehetőség, Porcelán védett nagyot. Ébredezett a hazai csapat, mely percről-percre nőtt ellenfele fölé. Sok helyzetet dolgozott ki az Ugod, de a gól elmaradt. A félidő csattanója a péti találat volt, ami a semmiből jött, ezzel mentek pihenőre a csapatok. A második játékrész elején egy buta hazai kiállítás következett, de ez még jobban felspannolta az Ugodot, óriási lelkesedéssel rohamoztak, egyenlíteni is tudtak. Azonban a mérkőzés végén a semmiből a vendégek szereztek gólt, ezzel el is vitték mindhárom pontot. A futball igazságtalan, a Pét nagy szerencsével győzött.

Jók: mindenki, ill. Gáti, Bálint.

Öskü FC-Ajka Kristály 1:2 (1:0)

Öskü, 100 néző. Jv.: Jónás B. PV 2000 Öskü FC: Kalapács - Jakab, Gáspár, Talián, Szabó G., Hornyák, Képíró (Lóczi), Szabó Zs., Szakács, Óvári (Vaczula), Bódis. Edző: Hornyák Ádám.

Ajka Kristály SE: Szalai - Bakos, Szabó B., Horváth L., Ménes (Horváth D.), Mayer (Varga B.), Hauser T. (Üveges K.), Móger, Kardos, Hauser R., Szabó Z. (Geri). Edző: Sipos Tamás.

Gólszerzők: Óvári, ill. Hauser T. (2).

Kiállítva: Szabó B. (92.), Móger (89.).

Az első félidő hazai fölényben telt, szép akció után megérdemelen szerzett vezetést az Öskü. A második játékrészben egy nagy hiba után egyenlített az Ajka. Egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb vendégcsapat jött ki jobban a szerepelni vágyó játékvezetői hármas segédletével.

Jók: Hornyák, Szabó Zs., ill. Hauser T., Bakos A.

FC Zirc-Dudar-BFC 0:7 (0:2)

Zirc, 100 néző. Jv.: Szalai L. FC Zirc-Dudar: Kiss S. - Takács (Eszlinger), Hoffer, Vachtler, Nagy K. (Papp S.), Barcza, Petróczi, Csordás, Kiss Cs., Tálos D., Turner. Edző: Kozma Csaba.

Balatonfüredi FC: Fogarasi - Fekete, Reznyák (Dani), Rápó (Tóth L.), Miskei, Tóth G. (Marton), Sergő (Ódor N.), Garics (Mátó), Krén, Lattenstein, Pálfi. Edző: Beszédes Sándor.

Gólszerzők: Sergő (3), Lattenstein (2), Tóth L., Miskei. Kiállítva: Barcza (80.).

Nem tudta megnehezíteni a hazai csapat a vendégek dolgát. Minden csapatrészben jobb volt a Balatonfüred.

Jók: Takács L., ill. Sergő, Fekete, Lattenstein, Pálfi.