Fiatalok fölényes sikere

2018.12.03. 22:29

A Veszprémi KKFT a hajrában vesztett el egy pontot

Magabiztos játékkal fölényes sikert könyvelhetett el a Telekom U21-es alakulata a férfi kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában. Nyert helyzetből csak döntetlent ért el a VKKFT, míg a BKSE U21 gyengélkedve kikapott.

A kék mezes Balatonfüredi KSE U21 nem bírt a jó erőkből álló Váccal Fotó: Penovác Károly

Szigetszentmiklós–VKKFT 26-26 (12-15)

Szigetszentmiklós, 100 néző. V.: Bujdosó, Horváth. Veszprémi KKFT: Anderlik – Hári 5, Szmetán M. 1, Somogyi, Szeitl 4, Éles B. 2, Szmetán P. 3. Csere: Nagy (kapus), Füleki 4, Priczel, Szőllöskei 2, Bárdos, Dainese 2, Bugyáki 1, Szép 2, Forgács. Megbízott edző: Tombor Csaba.

Igencsak tartalékosan tudott kiállni a Szigetszentmiklós elleni ütközetre a VKKFT. Ennek dacára a fiatalok bátran kezdtek és 4-1-re, majd 6-2-re is elhúztak, sőt a félidő derekán 4-9-et mutatott az eredményjelző. Az első megingás után 8-9-re felzárkózott a házigazda, ám Anderlik kapus bravúrjai újabb lökést adtak és veszprémi előnnyel ért véget a félidő (8-12, 12-15).

Főleg a hét a hat elleni játékot erőltette a Veszprém, s így jutottunk el 15-19-ig. Ekkor újabb hullámvölgy következett, a hazaiak pedig utolérték a bakonyiakat (19-19).

A VKKFT újra összekapta magát, s az utolsó két és fél perc 23-26-os állásról indult meg. A siker kapujában azonban több hiba is becsúszott, így végül pontot mentettek a házigazdák a becsülettel küzdő és jó játékkal előrukkoló VKKFT-vel szemben.

BKSE U21–Vác

23-32 (11-17)

Balatonfüred, 150 néző. V.: Asztalos, Bárkányi. BKSE U21: Andó 1 – Brandt, TÓTH D. 5, Németh A., Szöllősi O., Draskovics 2, Orbán B. Csere: Ágoston (kapus), Ág 1, Varga 2, Tóvizi 1, Határ 2, Gubicza 2, Szász 2 (2), Vajda 3, Szűcs 2. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4.

A tavaly még NB I-es Vác ellen nem mutatott túl jó formát a BKSE U21. Bár az ötödik percben 3-2-re vezettek a hazaiak, ezt követően gyorsan egyenlített a Vác (5-5), majd tizennégy perces füredi gólcsend következett. A vendégek 7-0-s rohammal komoly előnyt építettek a félidő végére.

A szünet után bármilyen felállásban, bármilyen taktikával, játékelemmel próbálkozott Kárpáti Krisztián csak üldözte ellenfelét a Füred.

A hajrában sem sikerült kozmetikázni az eredményt, a legnagyobb különbség a

hatvanadik perc végére alakult ki.

Telekom U21–Budai Farkasok

29-19 (15-8)

Veszprém, 100 néző. V.: Héjja, Kónya. Telekom Veszprém U21: Gödör – Dörnyei 3, Kurucz 2, Bendicsek 4, Dávid 2, Melnyicsuk 6 (3), Ernei 3. Csere: Nagy (kapus), Wiczián 1, Nkousa 2, Szrnka 2, Csányi, Hornyák, Szuharev 4, Gaál, Dobi. Edzők: Gulyás István, Gulyás Péter.

Kiállítások: 4, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 1/1.

Bár a negyedik percig fej fej mellett haladtak a csapatok, ezután a házigazdák hatalmas iramot diktálva 10-1-es szériát produkáltak, így a 23. perchez érve 13-4 állt az eredményjelzőn.

A félidő végéhez érve sem csökkent jelentősen a különbség, a Telekom U21 eredményes és gyors támadásokkal, hatékony védekezéssel és remek kapusteljesítménnyel 15-8-ra elhúzott.

A szünet után sem változott a játék képe, a fiatal bakonyiak komoly tempóban folytatták a mérkőzést és először a 42. percben lett két számjegyű a differencia (20-10).

A hátralévő időben a különbség nem csökkent, a Telekom U21 magabiztos győzelmet aratott a Budai Farkasok ellen.