Véget ért az őszi futballszezon

2017.11.20. 08:31

Az úrkúti együttes idegenben is magabiztosan győzött a záróforduló rangadóján

A magyarpolányiak szolgáltatták a forduló meglepetését az MTD Hungária megye I-es labdarúgóbajnokság őszi zárókörében. A kiesés ellen küzdő csapat idegenben győzte le a dobogós Tihanyt. Rangadót nyert az Úrkút, a sümegi derbin nem született gól.

Az Úrkút SK (elöl a csapatkapitány Tróbert Attila) fontos mérkőzést nyert meg, az együttes a második helyről kezdi a tavaszi idényt Fotó: Penovác Károly

Ajka Kristály-Csetény SE 3:3 (2:0)

Ajka, 100 néző. Jv.: Magyar Á.

Ajka Kristály SE: Szalai – Mészáros, Vizkelety (Sipos), Hauser T. (Szarka), Szabó Z., Kungl, Horváth L., Bencsik, Szedlacsek (Üveges), Móger, Primusz (Hauser R.). Edző: Sipos Tamás.

Csetény SE: Tálos – Hornyacsek R., Szenft, Kakas, Ganzler, Nagy R., Hornyacsek E. (Peng), Gersics, Jakab, Fenyvesi, Pass. Edző: Kottyán Bálint, Nagy László.

Gólszerzők: Szedlacsek (2), Szarka, ill. Nagy R. (2), Szenft.

Újabb találkozó és eredmény bizonyítja, hogy a Kristály tiszteli legjobban az ellenfelet, mert „nem akar” nagy gólarányú győzelmet aratni felette.

Egy már szinte megnyert mérkőzést (hiszen 2:0 és 3:1 is volt az állás) sikerült döntetlenre hozni, megismételve a múlt heti várpalotai teljesítményt. Ennél több van ebben a csapatban.

Jók: Szedlacsek a mezőny legjobbja, Kungl. Horváth, Bencsik. ill. Gersics.

Fűzfői AK-Úrkút SK 1:4 (0:1)

Balatonfűzfő, 100 néző. Jv.: Pap E.

Fűzfői AK: Radnai – Kovács K. (Mózes), Kallós, Vati, Humli, Wellesz (László), Auerbach (Heidinger), Schneider, Szalai, Nyári, Szabó P. Edző: Horváth Ferenc.

Úrkút SK: Zsigmond – Takács, Új, Imre, Szabó L., Korpos, Tróbert (Buchwald), Kuti (Freili), Haman, Keller (Sáringer), Varga M. Edző: Garai Péter.

Gólszerzők: Auerbach, ill. Korpos (2), Haman, Kuti.

A mély talajú pályán a vendégcsapat támadott, több helyzetet dolgozott ki, amelyből egyet kihasznált. A második félidő elején védelmi hiba után növelte előnyét az Úrkút. A hazaiak erre gyorsan válaszoltak, de ismét egy egyéni hiba után kaptak gólt, ami végleg eldöntötte a mérkőzés kimenetelét.

A találkozó összképe alapján megérdemelt a vendégsiker.

Jók: Kallós, Szalai, ill. Korpos, Tróbert, Szabó.

Devecser SE-BFC 0:4 (0:1)

Devecser. Jv.: Baranyai T. Devecser SE: Csepregi – Rába, Orbán, Csicsics, Szakonyi (Németh P.), Szélessy (Németh A.), Paksai (Szente), Király, Cserna, Illés M., Illés N. (Horváth G.). Edző: Cserna Róbert.

Balatonfüredi FC: Fogarasi – Grecsó (Mátyás), Reznyák, Imre, Rápó (Tóth L.), Tóth G. (Szurok), Szabó P. (Mátó), Kós, Szőllősi, Udvardi M., Pálfi (Krén). Edző: Beszédes Sándor.

Gólszerzők: Tóth L., Mátó, Szőllősi, Tóth G.

Ugod SE-BSE 0:3 (0:0)

Ugod, 100 néző. Jv.: Jónás B. Ugod SE: Pethő – Gödri Á., Vesztergom, Zsirai, Joó (Fehérvári), Szommer, Egyed, Czere, Hegyi, Györkös (Fodor), Zsoldos (Gödri D.). Edző: Szőke Zoltán.

Balatonalmádi SE: Borda – Blaski, Stiger Ád., Stiger Ák., Jakab, Zömbik, Horváth P., Újvári (Benedek), Mogyorósi (Hencz), Burcsik, Varga P. Edző: Kozma Csaba.

Gólszerzők: Horváth P., Varga P., Burcsik.

Kiállítva: Zömbik (24.).

Nagy lendülettel kezdett az Almádi, lehetőségeit azonban nem tudta gólra váltani. Az Ugod Zömbik buta kiállítása után kezdett ébredezni, de igazi ziccerig nem jutott. A második félidőt, hasonlóan az elsőhöz, vendégnyomás jellemezte, de ekkor már helyzeteit gólra tudta váltani az Almádi, amely megérdemelten nyerte a találkozót. A hazaiaknak jót fog tenni a téli pihenő, eredményesebb tavaszban reménykedve készülhetnek.

Jók: Gödri Á, Hegyi ill. Burcsik, Jakab.

GySE-Peremarton 2:2 (2:1)

Gyulafirátót, 50 néző. Jv.: Molnár I. Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Balta N., Rácz, Végh, Veinperl, Zágor Zs., Zágor M. (Ring), Balta G., Szabó G., Olasz (Kálmán), Tímár. Edző: Polonkai Csaba.

Peremarton SC Berhida: Bereczky – Varga R. (Fülöp T.), Szabó B., Szabó Z., Nagy Cs., Dufek, Gráczer (Kerekes), Szabó A., András Sz., András N., Csejtei. Edző: Saáry Zoltán.

Gólszerzők: Balta G., Balta N., ill. Dufek (2).

Egyik csapatnak sem sikerült jól az évzárás.

Jók: Balta N., Balta G., illetve Dufek.

Péti MTE-FC Zirc-Dudar 1:2 (1:2)

Pétfürdő. Jv.: Takács G. Péti MTE: Gáti – Gyurcsek, Győry (Fazekas), Müller, Oláh, Nagy M., Kun, Bálint, Dunavölgyi, Fenyvesi, Szakáts. Edző: Győry Csaba.

FC Zirc-Dudar: Sipos – Vörösházi, Horváth L., Vachtler, Papp S., Turner, Dávid, Nagy M., Takács, Papp B., Petróczi. Edző: Nagy Krisztián.

Gólszerzők: Kun, ill. Takács, Petróczi.

Sümeg VSE-VBSK 0:0

Sümeg, 200 néző. Jv.: Holczbauer F. Sümeg VSE: Kovács R. – Kulman, Hegedűs, Kiss L., Reicz (Csordás), Karika, Schönberger (Makkos), Révész, Rédei, Márkus (Falusi), Mayer (Bencze). Edző: Fördős József.

Várpalotai BSK: Horváth R. – Hulka, Szőke, Borbély (Mária), Szabó G., Balogh, Lukács, Zsupek, Bálint, Papp R., Kustán. Edző: Pencz Norbert.

Kiállítva: Balogh (70.).

Az első félidő küzdelmes, kiegyenlített játékot hozott. A hazaiak több gólhelyzetet kihagytak.

A második játékrészben a sümegiek végig domináltak, irányították a játékot, a várpalotaiak nem jelentettek veszélyt kapura. A hazai csapat folytatta a lehetőségek elpuskázását.

A sümegiek a kihagyott gólhelyzeteknek köszönhetik, hogy nem sikerült győztesen elhagyniuk a játékteret.

Jók: Hegedüs, Kulman, Karika, illetve Bálint, Lukács.

Komoly polányi meglepetés

TFC-Magyarpolány 2:4 (2:1)

Tihany, 100 néző. Jv.: Mátéffy R. Tihanyi FC: Sárdi – Dévényi (Nemes), Stáhl, Varga Gy., Benedek (Kovács Á.), Márki (Kovácsfi), Németh K., Gál, Károlyi (Perger), László, Pass. Edző: Lukács István.

Községi SE Magyarpolány: Kócsár – Veisz, Magyar, Molnár P., Bencsik, Gottfried, Polt (Döbrösi M.), Horváth L., Kardos, Döbrösi G., Piri. Edző: Piri Ottó.

Gólszerzők: Varga Gy., Benedek, ill. Piri (2), Horváth L., Molnár P.

A vendég Magyarpolány már a mérkőzés legelején jelezte, hogy győzni jött a tihanyi katlanba, de ekkor még csak egy lesgóllal riogatott Piri Ottó.

Úgy tűnt, ezzel nem lehet megijeszteni a dobogóst, Benedek révén a Tihany – esélyeshez méltóan – már az ötödik percben megszerezte a vezetést. A 11. percben azonban már a partjelző sem menthette meg Piri fejétől a hazaiakat, de nem sokáig volt döntetlen az állás, Varga hét perccel később egy begyakorolt szabadrúgásfigurából volt eredményes, beállítva ezzel a 2:1-es félidei eredményt.

Szinte a semmiből jött az újabb egyenlítő gól polányi részről, egy hosszan előreívelt labda átszállt a tihanyi védelem felett, Molnár pedig kapásból, gyönyörű mozdulattal lőtt a hálóba. A folytatásban is a hazaiak mezőnyfölénye jellemezte a mérkőzést, de a vendégek két gyors kontrából újabb gólokat szereztek.

Előbb Horváth, majd a találkozó legvégén ismét Piri talált be Sárdi kapujába, így összességében megérdemelten nyert a szervezetten védekező, nagyszerű napot kifogó Magyarpolány csapata.

Jók: senki, illetve mindenki, Piri és Horváth a mezőny legjobbjai.