kézilabda nb I/B

2018.10.08. 10:02

Csak a füredi csapatnak sikerült, a veszprémiek botlottak

Fordulatos, izgalmas mérkőzésen, idegenben szerzett értékes két pontot a Balatonfüredi KSE U21-es alakulata az NB I/B-ben. A két veszprémi csapat viszont kikapott.

Telekom U21-Váci KSE 29-30 (12-18)

Veszprém, 150 néző. V.: Hornyik, Zörgő. Telekom Veszprém U21: Nagy B., Palasics (kapusok) – Dávid 3, Ernei 6 (3), Markovics, Nkousa, Bakos, Szrnka 2, Dörnyei 4, Kőhegyi 1, Czeglédy, Pápai, Somogyvári, Borzas 7, Dobi 4, Bendicsek 2. Edző: Tombor Csaba.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 6/3.

A vendég Váci KSE kispadján a korábbi szövetségi kapitány, Skaliczki László ült. Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott (7-6), majd ezután a dobogóra és feljutásra is esélyes vendégek egy 5-0-ás szériával biztos vezetéshez jutottak (7-11). Láthatóan ritmusát vesztette a Telekom, a megtorpanást kihasználva a Vác a félidő végére 18-12-es előnyt épített.

A szünet után magához tért a fiatal házigazda és remek játékkal, nagy szívvel küzdve kiegyenlített (40. perc: 21-21), sőt a vezetést is átvette. Sajnos azonban 25-23 után újra a Vác akarata érvényesült, zsinórban dobott négy góllal fordított (25-27), s a hajrában hiába igyekeztek a veszprémiek az egyenlítés már nem sikerült.

Budai Farkasok–Veszprémi KKFT 26-25 (13-14)

Budaörs, 100 néző. V.: Örsi, Wenzel. Veszprémi KKFT: Holló – Gyene 5, Kristóf, Tóth 2, Szeitl, Éles B. 9 (1), Hári 2. Csere: Nagy (kapus), Füleki, Priczel 6, Bartha, Bárdos, Szmetán P., Somogyi 1, Heiczinger, Szöllőskei. Megbízott edzők: Éles József és Gulyás Péter.

Villámrajtot vett a Farkasok csapata (5-3, 8-4), ám Éles irányításával a félidő második felére rendezte sorait a Veszprém és egy 7-2-es szériával átvette a vezetést (13-14). Állandósult a három-négy gólos különbség a második félidő hajrájáig (16-20, 20-23), ám a rutintalan vendégek nem tudtak élni helyzeti előnyükkel. Az utolsó percekben leadták előnyüket és balszerencsés vereséget szenvedtek.

Tata–BKSE U21 29-30 (14-17)

Tata, 350 néző, V.: Paska, Vastag. Balatonfüredi KSE U21: Andó – SZÁSZ 6 (2), TÓTH D. 4, Németh A. 2, Vajda 2, Varga 4, Ág 2. Csere: Ágoston (kapus), Orbán 2, Móricz, DRASKOVICS 6, Határ, Tóvizi, Kis D. 2, Brandt, Szűcs. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 12, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 9/8, ill. 2/2.

Kárpáti Krisztián: – Rosszul kezdtünk: támadás bátortalanul játszottunk, így a félidő közepén már néggyel vezettek a hazaiak (9-5). Draskovics, Tóth Dani és Varga bombáival fordult a kocka, egy 5-0-ás sorozattal átvettük a vezetést és a félidőben már hárommal mi vezettünk. A második játékrészt jól kezdtük, a 38. percben hatra hízott az előnyünk. Ekkor a sok kiállítás és a kihagyott helyzetek megfogták a csapatot, ráadásul Varga Márton harmadik kétperces büntetése miatt az 50. percben a lelátóra került. Harsányi nyolcadik hetesével beért minket a hazai csapat, de Draskovics és Németh Alex villanása a végén a javunkra fordította a mérkőzést. Szeretném kiemelni Harsányi Gergő példaértékű sportemberi mentalitását, viselkedését, amiből csak tanulhatnak a fiataljaink. A mai győzelemből megtanulhattuk, hogy képesek vagyunk egy ilyen fordulatos meccsen, idegenben is nyerni az NB I/B-ben.