kézilabda

2018.09.17. 11:35

Csak egy megyei NB I/B-s alakulat tudott nyerni

A három NB I/B-s alakulat közül csak a BKSE U21 nyert. Óriási csatában szerezték meg a két pontot Kárpáti Krisztián tanítványai.

A Balatonfüredi KSE egyik legjobbja Varga volt kilenc találattal

Fotó: Király G. István

NEKA-Telekom U21 26-22 (15-10)

Balatonboglár, 100 néző. V.: Medve, Tarnavölgyi. Telekom Veszprém U21: Palasics – Ernei 7 (5), Borzas 1, Kőhegyi 1, Dávid 1, Kurucz 1, Dörnyei. Csere: Nagy B. (kapus), Hornyák 2 (1), Szuharev 5, Bendicsek 3, Kovács L. 1, Bakos, Szrnka, Czeglédy, Melnicsuk. Edző: Gulyás István.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6.

Gulyás István: Szerdán ragyogó teljesítményt nyújtott ugyanez a csapat a Balatonfüredi KSE elleni ifimeccsen. Ehhez képest sokkal enerváltabb volt a társaság, sebességbeli különbség volt a két csapat között. A NEKA agresszívebben, gólra törőbben kézilabdázott, mi kicsit belealudtunk a mérkőzésbe, ami érthetetlen a szerdai jó teljesítmény után. A második félidőben igyekeztünk rendezni a sorainkat, de sajnos háromnál közelebb nem tudtunk felzárkózni. Legközelebb szombaton 11 órakor a Szigetszentmiklóst fogadjuk, megpróbálunk ellene javítani.

BKSE U21-Pécs 26:25 (12:13)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Barna, Kovács. Balatonfüredi KSE U21: SEPRŐS – Brandt 3, KIS 3, Határ, VAJDA, VARGA 9, Orbán B. 3. Csere: Andó (kapus), Ág 4, Papp, Németh A. 3 (1), Tóth D., Szász 1, SZÖLLŐSI. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 10 p, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 4/4.

Nagyon gyengén kezdett a BKSE (2-7), a harmadik találatát mindössze a 14. percben szerezte a csapat. Ettől kezdve azonban nagyobb sebességbe kapcsoltak a hazaiak, és a 25. percre újra visszajöttek a meccsbe (10-11). Sajnos a félidő végén elég volt két hiba, így a pécsiek mehettek háromgólos előnnyel a szünetre.

Fordulás után remek, 5-0-s sorozattal fordított a BKSE (15-13), majd kisebb megingás következett (19-21). A hajrában egy újabb 4-0-s rohanással visszavette a vezetést a balatoni gárda (23-21), ám az egykori válogatott kapussal felálló Pécs újra és újra egyenlített. Öt másodperccel a vége előtt Ág keze nem remegett meg, hatalmas csatában sikerült otthon tartani a két pontot.

ETO-SZESE-VKKFT 25-19 (11-10)

Győr, 800 néző. V.: Horváth Z., Simó. Veszprémi KKFT: Holló – Hári 2, Bartha 3, Éles 5 (1), Kristóf, Szmetán, Heiczinger 1. Csere: Nagy B. (kapus), Szöllőskei, Bárdos 3, Somogyi, Tóth M., Bugyáki, Füzesi, Szeitl 2, Gyene 3. Edző: Vágó Attila.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 6/3, ill. 3/1.

Pocsékul kezdett a VKFFT, 5-2 után a félidő derekához érve már 9-4-et mutatott az eredményjelző. A hajrában egy 4-0-s rohammal sikerült felzárkózni. A térfélcsere után sajnos semmi nem jött össze a vendégeknek: a gyenge védekezés és pontatlan, elhamarkodott támadójáték után a 49. percre 20-12-re elhúzott a SZESE. A hazaiak kézben tartották a meccset és megérdemelten nyerték meg a találkozót.