NBA

2017.12.27. 13:39

A Dallas megszakította a Toronto győzelmi sorozatát

A Dallas Mavericks a legutóbbi játéknapon házigazdaként öt ponttal nyer a Toronto Raptors ellen, így sikerült megszakítania a hat mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatát az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban (NBA).

A Mavericks tizedik győzelmét aratta, és 10/25-re módosította a mutatóját. A Raptors (23/9) előző győzelmi sorozata is hat mérkőzés után szakadt meg, akkor a Los Angeles Clippers bizonyult jobbnak nála.

Jól hajrázott a Miami Heat, amely annak köszönhette biztos sikerét a vendég Orlando Magic ellen, hogy a záró negyedet – amely döntetlenről indult – tizennyolc ponttal nyerte meg.

Kris Dunn 20 pontjával és 12 gólpasszával döntő érdemeket szerzett a Chicago újabb sikerében. A Bulls a tizenegyedik győzelmét aratta (11/22), legutóbbi tíz mérkőzésén a nyolcadikat.

A Spurs hiába tartotta kézben az irányítást, sokáig nem tudta magáról leszakítani ellenfelét, a Brooklyn Netset. A San Antonio végül a harmadik negyedben egy 22-6-os sorozattal döntötte el a mérkőzést.

A Detroit 24 ponttal nyert a vendég Indiana ellen, a győztes hazai csapatban Tobias Harris 30 pontjából 21-et az első negyedben szerzett.

A Phoenix Suns hat nap alatt másodszor győzte le a Memphis Grizzlies gárdáját, és ahogyan legutóbb (97-95), úgy ezúttal is két ponttal (99-97) bizonyult jobbnak.