2014.09.10. 10:10

Debütáló sorozat

Debrecen, Veszprém - Első alkalommal írták ki az Atlétikai Magyar Szuper Ligát, amelynek döntőjét a közelmúltban rendezték Debrecenben.

Február és augusztus között összesen húsz viadalon gyűjthettek pontokat az atléták. Végül versenyszámonként a legtöbb pontot gyűjtő hét sportoló, valamint a junior liga első helyezettje meghívást kapott a fináléba. A megyét a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC), és a Pápai SE legjobbjai képviselték.

Minczér (jobbra) győzött (Fotó: VEDAC)

A férfiaknál két Szuper Liga győzelmet ünnepelhetett a VEDAC. Minczér Albert 3000 akadályon 8:51,50-es idővel nyert, ugyanitt Tóth Áron dicséretes bronzérmet szerzett (9:15,02). Páli Viktor is a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, eredménye: 17.40 méter. A még mindig junior korú Pásztor Bence felnőtt kalapáccsal lett harmadik 68.14 méteres teljesítménnyel. Itt a pápai Nagy Gergő negyedik (65.38), a veszprémi Töreky Balázs hatodik (61.90) lett. A 800 méteres döntőben Takács Dávid végzett ötödikként (1:52.84), 5000 méteren Minczér Albert szintén ötödik helyen zárt (14:37,25). Diszkoszvetésben Mozsdényi Dávid hatodik lett (52.26). A nőknél Kéri Bianka két ezüstérmet szerzett, 400 méteren 55,74-es idővel, 800 méteren 2:15,52-vel. Az 5000 méteres döntőben Badis Anissa állhatott fel a dobogóra (17:20,75), míg Somogyi Anett a hatodik helyen ért célba (18:03,92). Somogyi Anett 3000 méter akadályon bronzérmet érdemelt ki (11:05,41). Meglepetésre Orbán Éva nem tudta megnyerni a kalapácsvetést, 64.40 méterrel második lett. Fertig Fruzsina harmadikként (62.50), Molnár Boglárka (55.88) ötödikként zárt.