2009.05.04. 02:28

Drámai búcsúk

Veszprém, Pápa - Hősies csatában nem jutott a bajnoki döntőbe a Veszprémi Egyetem SC NB I/B-s kosárlabdacsapata. A pápaiak hasonlóképpen jártak, bár rövid időre kiegyenlítették 26 pontos hátrányukat.

Novothny Ottó

Salgótarján-VESC 105:93 (23:20, 16:20,17:20, 20:13), (10:10, 19:10)

Salgótarján, 1300 néző. V.: Hegedűs, Szányó.

Salgótarján: Wehner 23/15, Sebők 10/6, Hartvich 10, Gorszkij 15/3, Vavra 36/6. Csere: Voldovár, Kiss 4, Szabó 5/3, Sári, Zsivera, Balikó, Kolarics 2. Edző: Dániel Tamás.
Veszprém: Mérész 11/6, Szarvas 20/15, Hidi 27/6, Pataki 22/6, Bovánovics 2. Csere: Fekete 1, Nagy 2, Szathmáry, Gábriel, Fehér, Ugaros, Mándity 8. Edző: Molnár István.

Kipontozódott: Bovánovics a 32., Pataki a 33., Szabó a 41., Sebők a 45., Mándity a 47. percben.

A hazai 89:86-os győzelem után az előny megtartására törekedtek a vendégek.A kosárlabda-bajnokság B csoportjában hasonló hangulatban még nem rendeztek mérkőzést. Házigazdák és közel száz veszprémi szurkoló elképesztő hangzavarban biztatta kedvenceit. A kezdést követően - Mérész és Hidi beinjekciózottan vállalta a játékot - fej fej mellett haladtak a csapatok, egyik alakulat sem szerzett előnyt. Öldöklő küzdelem alakult ki, a félidőben 39:40 volt az állás.

A harmadik játékrészben tovább folyt a birkózás, a játékvezetők kissé a hazaiakat segítették, de a vendégek nem ijedtek meg, sőt az utolsó negyed előtt 56:60-ra vezettek. A végső tíz percben a vendéglátók jobban összpontosítottak, a megfogyatkozott veszprémiekkel szemben kiegyenlítették az állást, 76:73.

Következett az első hosszabbítás, melyben ismét nem született döntés. A nézők felállva tomboltak a látottak miatt, mindkét alakulat minden taktikai fegyvert bevetett, de nem bírtak egymással ebben a játékrészben sem a csapatok, 99:96. Az utolsó hatodban az egyetemisták kissé megroppantak, kijött a hazai pálya előnye.

Ehhez hasonló tömeg még nem volt Salgótarjánban (sem máshol az országban ilyen osztályú mérkőzésen) kosárlabda-meccsen.

Molnár István: - A salgótarjániak megérdemlik, hogy döntőbe jutottak. Ilyen nézők előtt - tisztelet saját szurkolóinknak is - emlékezetes csatát vívtunk egymással. Hajszálon múlt, hogy nem a VESC léphetett tovább.

Pápai KC-Elite Basket 91:80 (22:15, 19:21,31:15, 19:29)

Pápa, 200 néző. V.: Magyari, Németh.

Pápa: Magyar 10, Fülöp 7/6. Kollár 6/6, Ács 23, Horváth R. 26/3. Csere: Vajda, Nagy M., Rédei, Perger, Bogdán 19/12, Bosnyák, Horváth A. Edző: Vajda József.
Basket: Hegedűs 11, Faragó 29/12, Laczka 3/3, Bohanek 2, Moravcsik 8/3. Csere: Lakits 1, Czégel V. 18/9, Bíró 7/3, Gyáni 1. Edző: Molnár Tamás.

Kipontozódott: Bohanek a 26., Ács a 37. és Fülöp a 39. percben.

A 8. percben már 16:6-ra elhúzott a hazai együttes. A második negyedben rosszul kezdett a Pápa (13. perc: 22:22), és emiatt kezdhetett mindent elölről. Összeszedték magukat a házigazdák és a 16. percre újból kiharcolták a tízpontos előnyt (36:26) és a félidőben is maradt még ebből (41:36). A hosszabb szünetet követően a 22. percben először vezetett a törökbálinti csapat (41:43). A pápaiak óriási iramot diktáltak, Horváth Roland szinte tarthatatlan volt, a 29. percben már 72:51 volt az állás. Az utolsó játékrészből öt perc telt el, amikor egyenlített a hazai együttes (Törökbálinton 102:76-ra kapott ki), ekkor 82:56-ot mutatott az eredményjelző. Ezzel azonban mintha ellőtte volna minden puskaporát a PKC.

A PKC a 9-12. helyért lejátszott visszavágó mérkőzésen hősiesen küzdött, egy pillanatra le is dolgozta hátrányát.

Vajda József: - Gratulálok a csapatomnak és köszönjük a szurkolást, hatalmasat küzdöttünk, jól is játszottunk.