kosárlabda

2019.03.16. 07:00

Ez a huszonharmadik Hoya-siker volt

Elég volt két remek negyed – az első és a negyedik – ahhoz, hogy újra két vállra fektesse a Budafok alakulatát a Hoya Veszprém a kosárlabda NB I/B piros csoportjában.

A Budafok (a labdával Puszta) és a Veszprém (Kovács) rendre nagy csatákat vív

Fotó: Balogh Ákos/Napló

Budafok–Hoya Vp. 81-90 (11-21, 32-24, 23-20, 15-25)

Budapest, 200 néző. V.: dr. Szakáll, Surányi, Sentényi. Budafok: Puszta 21/3, Kiss M., Tursics 14/12, Varga D. 8, Horváth M. 8. Csere: Nagy 6, Jilling 16/12, Tóth S., Fehér 2, Mészáros 3, Lados 3. Edző: Károly Máté. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Szabó P. 20/3, Madár 7/3, Kovács 14, Pavlovic 12, Völgyi 10. Csere: Körtélyesi 13/3, Kerkai 9/3, Szűcs 5/3. Edző: Mérész Barnabás.

A mumusnak számító Budafok elleni idegenbeli találkozóra felépült Körtélyesi Gergely kisebb sérüléséből, így a Hoya legerősebb keretével vágott neki a csatának.

A listavezető Hoya ragyogóan kezdett a nyolcadik helyezett ellen, s pillanatok alatt elhúzott 10-2-re. Ugyan a hazaiak öt pontra felzárkóztak (9-14), ám a veszprémiek a játékrész végére megnyugtató különbséget szereztek (11-21).

Folytatta kemény védekezését, precíz támadójátékát a bakonyi együttes, s egy 11-3-as szériával 32-14-re elléptek.

Azonnal időt kértek a hazaiak, és sikerült megakasztani az egyetemisták támadásait, s a 16. percre 27-36-ra felzárkóztak. Ezt követően sem állt le a Budafok, Jilling és Tursics zsinórban öt triplát ért el, és két perc múlva 32-36-ra, aztán 39-41-re alakult az állás. A fél­időhöz érve 45-43-ra vezetett a Hoya.

A szünet után 53-56-ig tudta távoltartani a budafokiakat a Veszprém, azonban a házigazdák mindent beleadtak, hogy megrángassák az oroszlán bajszát, és az exveszprémi Puszta vezérletével utolérték ellenfelüket, majd 58-56-ra a vezetést is átvették.

A negyed végéig fej fej mellett haladtak a küzdő felek, a 30. percben 66-65-öt mutatott a kijelző.

Az utolsó etapban három percig hiába ostromolták a gyűrűket a csapatok, egyik fél sem tudott betalálni. Kovács törte meg a góltalanságot, majd Körtélyesi lendített egyet a csapatán egy 2+1-es akcióval, majd egy triplával (66-72, 68-75).

A Veszprém rutinosan tartotta előnyét, a lepattanók megszerzésében is élen járt, és Szabó triplájával már megnyugtató volt a különbség (72-81).

Szűcs is bevágott egy trojkát, s bár Tursics szépített, Szabó és Kerkai jó megmozdulásaival bebiztosította győzelmét a Hoya Veszprém.