Kosárlabda

2017.10.13. 15:05

Motax KC Pápa: váratlan vereség a Falcotól

Kissé váratlan vereséget szenvedett a Motax KC Pápa a Falco U23 otthonában a férfi kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

Falco KC U23-Motax KC 80:62 (17:17, 16:8, 33:22, 14:15)

Szombathely, 150 néző. V.: Gelencsér, Reisz, Mintál. Falco KC U23: Kovács B. 21/9, Hódi 5, Körömi 12/3, Németh B. 3/3, Dancsecs 14/6. Csere: Laman, Körmendi, Lukács, Kovács B., Kucsora 16, Bereczki 3, Durázi 7. Edző: Váradi Attila. Motax KC Pápa: Kálmán 22/3, Németh A., Keller 8, Fülöp 10, Schveighoffer. Csere: Magyari 3/3, Horváth A. 8/6, Horváth G.

4, Présing, Hegedűs 1, Ka- sza, Domján 2. Edző: Vajda Balázs.

Jó játékkal kezdett a Motax, Kálmán vitte hátán a csapatot, aki ebben a negyedben 12 pontig jutott. A második negyedben a játékvezetők engedték a kemény játékot, ez már nem ízlett a vendégeknek, nagyon kevés pontot dobtak, és így 33:25-ös eredmény alakult ki.

A szünet után igazi kosárdömpinget láthatott a nagy-érdemű. A sípmesterek ezúttal sem szigorúbban fújták a faultokat, a fiatal szombathelyiek pedig betaláltak, így tetemes előnyt harcolt ki a Falco (66:47). Az utolsó negyedben a pápaiakon érződött, hogy többen betegen vállalták a játékot, és sem mentálisan, sem fizikálisan nem tudtak újat hozzátenni a játékhoz. A gyenge játékvezetés ellenére megérdemelten nyert a Falco.

Vajda Balázs: – Nem játszottunk jól, többen betegek voltak, munkából jöttek. Nehéz a hétközi meccseket idegenben jól megvívni, de fel kell nőni ehhez a feladathoz is a csapatnak.