Kézilabda NB I/B

2019.03.04. 16:31

Háromból egy megyei csapat tudott pontot szerezni

Mindhárom megyei NB I/B-s kézilabda-együttes pályára lépett a hétvégén. A háromból egy csapat tudott pontot szerezni.

Telekom U21–ETO-SZESE 23-23 (9-15)

Veszprém, 200 néző. V.: Héjja, Kónya. Telekom Veszprém U21: Gödör – Hornyák 3, Kurucz, Szrnka 1, Kőhegyi 3, Czeglédy 5, Ernei 1. Csere: Palasics (kapus), Dávid, Szűcs, Bendicsek 3, Melnyicsuk 5, Kovács 1, Dörnyei 1, Dobi. Edzők: Gulyás István, Gulyás Péter.

Hétméteresek: -, ill. 2/2.

Kiállítások: 8, ill. 18 perc.

A listavezető vendégek kezdtek jobban, a félidő derekához érve már négy góllal mentek a győriek (5-9). Palasics kapus érkezése sem segített a kis Veszprémen, többször került kiszolgáltatott helyzetbe, a játékrész végén hat találattal vezetett a vendégegyüttes. A szünet után sem adta fel a küzdelmet a Telekom U21, hét a hat elleni játékra váltott és fokozatosan ledolgozta hátrányát (53. perc: 20-22). Palasics több bravúrt is bemutatott, a társak pedig kiegyenlítettek. Értékes döntetlennel ért véget a találkozó.

Váci KSE–Veszprémi KKFT 30-24 (17-10)

Vác, 300 néző. V.: Kiu G, Kiu T. Veszprémi KKFT: HOLLÓ – Gyene, Tóth A., Tóth M. 4, Bugyáki 2, Éles B. 4/1, SZMETÁN P. 8. Csere: Nagy (kapus), Füleki, BARTHA 3, Priczel 2, Szmetán M., Szeitl, Fazekas 1, Somogyi, Kristóf. Edző: Tombor Csaba.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1.

Már az első félidőben biztos vezetést szerzett a Váci KSE (17-10). A szünet után többször felzárkóztak a veszprémiek négy találatra (21-17), azonban ennél többre nem futotta az egykori szövetségi kapitány, Skaliczki László alakulata ellen.

Nagykanizsa-BKSE U21 28-22 (11-9)

Nagykanizsa, 120 néző. V.: Gadányi, Szabó. Balatonfüredi KSE U21: Ágoston, Seprős, Lakatos (kapusok), Ág 1, ORBÁN B. 3, Hutvágner Áron, Tóvízi 1, Draskovics 2, Németh A. 3, Gubicza 1, Papp 2, Frauenberger, Brandt 2, Hutvágner Ákos, VAJDA 6, Szöllősi O. 1. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4.

Ágoston védései után gyorsan két-három gólos előnybe kerültek a fürediek (6-8). A hazai csapat azonban egyre agresszívebb, határozottabb lett, így a Nagykanizsa átvette a vezetést (11-9). A BKSE próbálta rendezni a sorait, átállt hét a hat elleni játékra, ami átmenetileg megoldást jelentett, azonban zsinórban háromszor is hátrányba kerültek a vendégek, így fel kellett adniuk azt a játékrendszert. A Nagykanizsa végül magabiztosabb játékával megérdemelten nyert.