Növelték előnyüket a tomajiak

2019.04.23. 13:54

Hátrányból felállva nyert hét gólos meccset a Tótvázsony, öngóllal egalizált az Ősi

Az éllovas Badacsonytomaj legyőzte a második helyen álló Ugod SE-ét az MTD Hungária megye II-es labdarúgóbajnokság 19. fordulójának rangadóján.

A Csopak SC (zöld mezben) könnyedén tartotta otthon a három pontot

Fotó: Balogh Ákos/Napló

Nemesvám.–Somló 1–1 (0–1)

Veszprém. Jv.: Gecző A. Nemesvámos: Szakács – Petrovszki, Lakner (Cser T.), Cser, Weibel, Felföldi, Bacsák, Treiber (Szaknyéri), Vörös, Kardos (Bekker), Bazsó (Farkas Sz.). Somló SC: Szente – Vér, Kiss Z., Kiss János Bálint, Kirchner, Csejtei (Horváth M.), Kovács R., Szabó D. (Kiss János), Varga Z., Németh B., Lakner. Gólszerzők: Treiber, ill. Lakner. Kiállítva: Cser (89.), ill. Kirchner (85.).

Peremarton–Ősi 2–2 (0–0)

Berhida, 120 néző. Jv.: Holczbauer F. Peremarton SC Berhida: Bereczky – Barthalos (Fülöp), Karáth, Varga R., András N., Dufek, Papp A. (Nagy Cs.), András Sz., Szabó B., Gulyás (Gráczer), Paré. Ősi PSK: Simonyai – Gézárt, Tolner T., Molnár Z., Sebestyén, Kovács K., Bíró (Szabó D.), Steigler, Balogh, Jancsek, Tolner A. Gólszerzők: Barthalos, András N., ill. Kovács K., Nagy Cs. (öngól).

Szomszédvári rangadón fogadta a Peremarton az Ősi csapatát. Az első félidőben 4:0-ás eredmény helyett 0:0 volt az állás. A második játékrészben lecsapott a futball törvénye a PSCB-re, egy szépségdíjas kapáslövéssel az Ősi szerzett vezetést. A mérkőzést megfordította a hazai együttes, de az ezúttal az „égiekkel” jó kapcsolatot ápoló Ősi egy öngóllal egyenlített a 90. percben.

A döntetlenért érkező, és úgy is játszó vendégeknek a húsvéti nyúl ajándékozott egy pontot. A meccs képe alapján fölényes győzelmet arathattak volna a hazaiak. Jók: mindenki, ill. Molnár Z. Tudósított: Bereczky Zoltán.

B.-tomaj–Ugod 3–0 (0–0)

Szigliget, 150 néző. Jv.: Tál S. Badacsonytomaji SE Bonvino: Szombathelyi D. – Kocsor, Tombor, Göntér, Csík, Kiss G. (Szombathelyi F.), Kiss J. (Lukács), Csala (Mékli), Horváth A., Csik, Pintér. Ugod SE: Tóth A. – Hujter, Gödri, Györkös G., Vesztergom (Bajner), Zsirai, Egyed, Czere, Szőke Za. (Cseh), Györkös Z., Farkas B. Gólszerzők: Mékli, Kiss J., Csík.

A Tomaj kezdte aktívabban a mérkőzést, de Kiss J. ziccerét Tóth A. védte bravúrral, majd Csík M. bombázott a kapu fölé. Az Ugod ezután egy szabadrúgásból veszélyeztetett, majd egy szögletrúgás után suhant el a labda a hazai kapu előtt. A félidőben még egy-egy lövést kellett hárítaniuk a kapusoknak. Fordulás után egy vendégek által hevesen vitatott büntetőt váltott gólra a Balaton-parti gárda, amely ezután is támadásban maradt és az ugodiak csak Tóth bravúrjainak köszönhetően maradtak meccseben. Egészen a 75. percig, amikor Kiss J. emelte át a kapust. Ezután az Ugod ziccert hibázott, amelyet a listavezető újabb góllal büntetett és lezárta a párharcot. Jók: mindenki, ill. Tóth A., Gödri Á., Vesztergom J. Tudósított: Lukács László.

Csopak SC–TSE 6–1 (5–1)

Csopak, 100 néző. Jv.: Karsai R. Csopak SC: Király – Zemen, Pap (Konrád), Kemény, Békési (Somosi), Füle, Iváncsik, Tislér (Farkas K.), Dudás, Szekeres, Gelencsér. Taliándörögd SE: Semperger – Szalai P. (Kocsis), Fiszter, Szabó D. (Péczer), Szabó Z., Szalai R. (Czupor), Füstös, Egyed, Fülöp, Varga P., Nagy S.

Gólszerzők: Füle (4), Iváncsik, Gelencsér, ill. Szalai P.

A meccs esélyeséhez méltóan kezdett a hazai csapat, és 10 percen belül két gólos előnyhöz is jutott.

Váratlanul szépítettek a vendégek, de két percen belül ismét gólt szerzett a Csopak. Lendületben maradtak a hazaiak, és Füle két további találatával növelték az előnyüket.

A biztos vezetés tudatában a második félidőben visszakapcsolt egy fokozatot csopaki gárda, pontatlanabbá vált a játéka a biztosabban védekező dörögdiekkel szemben.

Füle azért berámolta a hatodik gólt, ezzel a góllövőlista második helyére ugrott a badacsonytomaji Kiss János mögé.

Jók: Király P., Füle A., Gelencsér B., Iváncsik B., ill. Szalai R. Tudósított: Wellesz Zoltán.

Szt.-antalfa–CsFC 2–2 (0–1)

Szentantalfa, 210 néző. Jv.: Gecző A. Szentantalfa NVSE: Oláh – Süveges (Bertalan), Molnár E. (Lele), Tóth K. (Róka), Szigeti, Nagy Zs., Kirnbauer (Borbély), Csillag, Kötél, Cséri, Gaál. Csabrendek FC: Szente – Orsós, Kovács M. (Csendes), Auer (Takács), Bors, Berkes, Pados, Fazekas, Busa, Orvos, Kizmus. G.: Szigeti (2), ill. Auer, Pados.

Az első játékrészben a hazaiak csak helyzetekig jutottak, míg a vendégek két ziccerükből az egyiket gólra váltották. A második játékrész elején kettőre növelte előnyét a Csabrendek. Az antalfai cserék lendületben tartották csapatukat, amely szépített. A folytatásban a hazaiak számos ígéretes akciót alakítottak ki, míg a vendégek egy-egy kontratámadást vezettek. A hajrában Szigeti döntetlenre hozta a találkozót. Jók: mindenki.

NESE–Tótvázsony 3–4 (2–3)

Nemesszalók. Jv.: Hegyi Z. Nemesszalók ESE: Bors – Fehérvári, Horváth D., Kálmán, Lőrincz, Varga M., Bakos, Kocsis, Mórocz, Budavári, Koch (Bálint). Tótvázsony SE: Balogh I. – Zabó (Lénárt), Csizmazia, Szabó M., Szabó Z., Mayer (Oláh), Steierlein, Horváth G., Tóth Á. (Bocskay), Balogh T., Báder. G.: Budavári (2), Kocsis, ill. Horváth G. (2), Szabó Z., Mayer.

Péti MTE–Öskü 1–5 (0–4)

Pétfürdő, 250 néző. Jv.: Lovasi I. Péti MTE: Tálos – Gimes (Gyurcsek), Vachtler, Mári, Oláh, Turner, Rados, Vincze, Kun, Mód (Müller), Győri. Öskü FC: Bálint – Török, Kallós, Gáspár (Horváth M.), Hulka, Talián, Horváth L. (Szabó G., Balai), Orbán, Straub Á. (Straub G.), Hornyák, Kocsis. G.: Müller, ill. Horváth L. (2), Straub Á., Talián, Tálos (öngól). Kiállítva: Horváth M. (87.). Először a hazaiak kezdeményeztek, de védekezési hibáikat könnyű gólokkal büntette a vendégcsapat. A félidő végi komikus öngól hűen tükrözte a mérkőzés képét. A második játékrészben a cserék lendületet adtak a Pétnek, de komoly veszély így sem alakult ki a vendégkapu előtt. Jók: Tálos G., ill. mindenki. Tudósított: Tránszki László.