2017.02.20. 19:25

Két nagyszerű győzelem: foghíjasan is megszorongatta a Telekom U23 a listavezetőt

Megyei körkép - A VKKFT és a Balatonfüredi KSE U23 is rendkívül magabiztos győzelmet szerzett a tavaszi idény első hazai összecsapásán a férfi kézilabda NB I/B-ben. A Telekom U23 nem nyert, de becsülettel helytállt.

VKKFT-Pénzügyőr

39:28 (17:13)

Veszprém, 100 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann. Veszprémi KKFT: Andorka - Bándi, Szobol 10, Heiczinger 3, Füleki 2, Márton 8, Bonyhádi 3. Csere: Koncz, Szász (kapusok), Éles B. 6 (1), Kovács Gy., Lovas 1, Márkus 2, Végh 3, Vasvári G. 1, Tóth M. Edző: Éles József, Pásztor
István.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4.

Az első 13 percben fej fej mellett haladtak a csapatok (6:6), aztán Szobol és Márton találataival 11:8-ra meglépett a házigazda. A vendégek a következő percekben 11:10-re szépítettek, ráadásul emberhátrányban sikerült a felzárkózás. A játékrész hajrájában Szobol és a kiválóan irányító Éles Benedek vezérletével 17:13-ra meglógott a házigazda.

A Veszprémi KKFT (a labdával Éles Benedek) tizenegy gólos, magabiztos győzelmet ért el a sereghajtó Pénzügyőr ellenében
Fotó: Balogh Ákos

Három gyors veszprémi találattal indult a második fél-idő (20:13), ezek után viszont a Pénzügyőr pillanatai következtek, egy 5:2-es szériával 22:18-ra zárkózott fel a sereghajtó. Rendezte sorait a VKKFT, mind támadásban, mind védekezésben jobban összpontosított, és ennek köszönhetően a 48. percre behozhatatlan előnyre tett szert (30:20).

A hajrában már csak az volt kérdéses, mekkora különbséggel nyer majd a Veszprém.

Telekom U23-Dabas KC

21:24 (14:14)

Veszprém, 200 néző. V.: Ágnecz, Sipos.

Telekom Veszprém U23: Nagy B. - Molnár 7, Süle 4, Ubornyák 1, Tóth A. 3, Gye-ne 3, Hanák 2. Csere: Szél (kapus), Ernei, Huber, Kristóf, Vass 1 (1), Kurucz, Petróczi. Edző: Tombor Csaba, Rapatyi Tamás.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 6/3.

A Telekom Veszprém U23-as csapatából négyen is kidőltek a sorból a listavezető Dabas elleni mérkőzés előtt. Ennek ellenére a foghíjas csapat nekiesett riválisának, és előbb 6:4-re, majd Molnár duplájával 10:6-ra meglógott. Hiába kért időt a Dabas, a Veszprém jó védekezésének köszönhetően távol tartotta riválisát (21. perc: 12:8). Sajnos azonban megtorpantak a házigazdák, a tabellát hétpontos előnnyel vezető Dabas tempót váltott, és öt perc alatt, egy 4:0-s rohammal kiegyenlített. A félidő döntetlen állással ért véget.

A szünet után is fej fej mellett haladtak a csapatok. Ugyan rendre a Dabas vezetett, ám a Telekom szívósan tapadt ellenfelére (17:19). A hajrá 20:21-es állásról indult, ám az utolsó percekben becsúszott néhány hiba, és emiatt elmaradt a pontszerzés, a Dabas, ha nehezen is, de behúzta a mérkőzést.

BKSE U23-Tata

30:25 (17:11)

Balatonfüred, 250 néző. V.: Altmár, Horváth. Balatonfüredi KSE U23: Kiss 1 - Déber 3, MÁTHÉ 7 (1), HORVÁTH 7, SZÖLLŐSI 1, KANCEL 2, Szilágyi 3. Csere: Andó (kapus), Vágner 2, Orbán B. 2, Németh A., Kis D., Gál, Nemes 2. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5.

Szépen kezdett a PLER
elleni idegenbeli győzelemtől jelentős önbizalmat nyert BKSE U23 (3:1). Néhány kihagyott helyzet és technikai hiba után felzárkózott a Tata, és a félidő derekára átvette a vezetést (5:8). A Füred nem esett pánikba, hanem egy 6:0-s rohammal fordított, a félidő végéig pedig tetemes különbséget épített ki a házigazda.

A térfélcsere után is szépen menetelt a balatoni csapat, már kilenc találattal is vezetett (21:12). Aztán védekezést váltott a Tata, Máthét és Horváthot emberfogással kivette a játékból a vendégegyüttes. A BKSE így is több helyzetet kidolgozott, de nem tudta gólra váltani, emiatt a Tata vészesen közelített (52. perc: 26:22).

Az utolsó percekre aztán rendezte sorait a füredi együttes, és az 58. percre visszaállt a jelentős különbség (30:23), és több nyitott kérdés nem maradt. Összességében biztosan tartotta otthon a két pontot a Füred.