2016.10.03. 13:08

Kézilabda- A Telekom II félidőben már hat góllal is vezetett

Megyei körkép- Továbbra sem megy a megyei férfi kézilabda csapatoknak az NB I/B-s bajnokságban. Most sem tudott egyik csapat sem pontot szerezni.

Tatai AC-VKKFT

29:22 (16:14)
Tata, 50 néző. V.: Asztalos, Bárkányi. Veszprémi KKFT: Csíki, Márkus 3, Füleki 1, Vasvári Á. 4, Vasvári G., Szobol 2, Lovas 9. Csere: Szász (kapus), Végh Z. 1, Bonyhádi, 1, Kovács, Koncz, Bándi, Végh Sz., Bujáki. Edző: Éles József.Kiállítások: 6, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 7/5, ill. 6/5.

A házigazda 4:0-ás rohammal nyitott, a veszprémiek első találatára a nyolcadik percig kellett várni. Az első játékrész végéig biztosan tartotta a 4-5 gólos diferenciát a Tatat, de a hajrában a szívósan küzdő vendégek két találatnyira felzárkóztak. A szünet után már az egyenlítésért támadhatott a VKSE, azonban ez nem sikerült. Ezt követően pedig a jóval precízebb és pontosabb játékot utató Tata kihasználva a vendégek hibáit elhúzott.

Százhalombatta-BKSE U23

31:28 (11:16)

Százhalombatta, 200 néző. V.: Medve, Tarnavölgyi. Balatonfüredi KSE U23: GYŐRI K. - DÉBER 8 (2), Máthé 1, Orbán Á. 3, NEMES 3, HORVÁTH 7, SZILÁGYI 4 (2). Csere: Andó (kapus), Orbán B., Vékony, Németh A. 1, Kis, Vágner 1, Szöllősi, Szűcs. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4.

Magabiztos játékkal tetemes előnyt harcolt ki az első félidő végére a BKSE a Százhalombatta otthonában. A szünet után sajnos a fiatalok az öltözőben ragadtak, és rendkívül változatos, fordulatokban gazdag meccsen a hajrát elbukták.

Csurgó U23-Telekom II
29:26 (11:17)

Csurgó, 115 néző. V.: Ágnecz, Sipos. Telekom Veszprém II: Szél - Szakály 9, Tóth A. 4, Kristóf 3, Szeitl 5, Ubornyák 1, Molnár 3. Csere: Nagy (kapus), Hári 1, Bábos, Petróczi, Huber, Szmetán, Forgács. Edző: Rapatyi Tamás.Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 6/2.

Fantasztikusan kezdett a Telekom II, gyakorlatilag minden a vendégek akarata szerint alakult.
Megérdemelten szerzett a Veszprém hat gólos előnyt. A szünet után a 43. percig (18:22) jól tartotta magát a Telekom, de aztán kicsúszott a lába alól a talaj. Nem akadt egyetlen ember sem, aki át tudta volna lendíteni a csapatot a holtponton. Támadásban és védekezésben is összeomlott a Veszprém. A Csurgó pedig észlelve a lehetőséget, nemcsak kiegyenlített, hanem egy 8:0-ás rohanással átvette a vezetést.