2009.11.11. 14:01

Kézilabda NB II: egyetlenegy megyei siker

Megyei körkép - A kézilabda NB II-ben a négy pályára lépő megyei alakulat közül egyedül a Tapolca VSE női együttese tudott nyerni.

Mór-Tapolca VSE 20:25 (10:11)

Mór, 100 néző. V.: Gyalog, Juhászné.

Tapolca: Gál - Zalatnay 3, John 2, Vitos 2 (1), Földi 1, Guba 5, Simon 10 (2). Csere: Erdei, Bogdán (kapusok), Szalai, Bedics 1, Palugyai, Rudolf 1, Nagy. Edző: Antal Edit.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hetesek: 10/8, ill. 5/3.

A női NB II-ben a két csapat a mérkőzés nagy részében fej-fej mellett haladt. Az 54. percben 19:19 volt az állás. Ezután a vendégek óriási hajrát indítottak, hat perc alatt hat gólt vágtak, amire csupán egyetlen válasz érkezett, egy időntúli hétméteresből.

Jók: Simon, Gál. Az ellenfél legjobb dobója: Frey 8 (7).

Győri ETO III.-Alsóörs 27:18 (13:9)

Győr, 40 néző. V.: Budai, Kovács.

Alsóörs: Somogyiné - Papp 1, Berecz 2, Bálványosi 1 , Sörös 6 (2), Bognár 2, Szekeres 2. Csere: Csiszár (kapus), Jakab 1, Ohr 1 (1), Gorecka, Májerné 2. Edző: Dolezsál Károly.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 5/5, ill. 7/3.

A másik női meccsen viszonylag szoros első félidő után, a vendégek hibáit kihasználva, könnyű és gyors gólokkal, megérdemelten nyertek a fiatalos hazaiak.

Jók: Somogyiné, Csiszár, Sörös.

Bakonyerdő-Sz.gotthárd 21:30 (10:14)

Pápa, 100 néző. V.: Hégli, Kronavetter.

Bakonyerdő-Elmax VSE
: Bita - Sarus 3, Kapcsándi Zs. 9 (6), Takács 3, Berta 2, Szakács 1, Harcos 2. Csere: Becsei, Horváth (kapusok), Róth 1, Kapcsándi K., Gőgös, Tolner. Edző: Vesztergom Zoltán.

Kiállítások: 10, ill. 18 perc.

Hetesek: 7/6, ill. 10/6.

A férfi NB II-ben az agresszívebb vendégcsapat ellen a tartalékos Pápának csak az első percekben volt esélye.

Jók: Bita. Az ellenfél legjobb dobói: Tóth 6, Kocsis 5.

Nagykanizsa-Tapolca 26:21 (13:13)

Nagykanizsa, 200 néző. V.: Akácsos, Nagyvizeli.

Tapolca VSE: Orbán - Kretz 1, Rozmán 4, Kolep 3, Szabó 2, Bíró 8 (4), Hal. Csere: Tölli, Szemerédi (kapusok), Harnóczi 2, Papp 1, Ángyán, Illés, Hegyi. Edző: Németh László.

Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4.

A  második félidőben mutatott gyámoltalan támadójátékával odaajándékozta a két pontot a Tapolca a vendéglátóknak.

Jók: Orbán, Bíró. Az ellenfél legjobb dobói: Lomjánszki 7, Baranyai 7.