2009.11.30. 15:55

Kosárlabda NB I/B: Pápai bravúr a Sopron ellen

Pápa - Kellemes meglepetést szerzett híveinek a Pápa-Damla KC NB I/B-s kosárlabda csapata, hiszen a csoport egyik legerősebb alakulata ellen szerezte meg idei második győzelmét.

Novothny Ottó

Pápai KC-SMAFC 82:71 (16:21, 14:10, 19:19, 33:21)

Pápa, 300 néző. V.: Magyari, Dokmanovics.

PKC: Ács 18/3, Fülöp 7/3, Horváth R. 15/12, Károly 12, Lázár 13. Csere: Magyar, Kollár 17/6, Nagy, Perger, Rédei, Balogh, Bogdán. Edző: Vajda József.

Sopron: Csaplár-Nagy 19, Karácsony 4, Kovács B. 11, Szlávik 3, Kovács V. 19/15. Csere: Bausz 13/9, Bocsárdi 2, Vesztergom. Edző: Vetési Imre.

Kipontozódott: Kovács V. a 38., Karácsony a 40. percben.

A veretlen vendégek a papírformának megfelelően kezdtek, Kovács V. távoli találataival elhúztak, 9. perc, 11:19. A negyed végére a hazaiak Horváth R. három pontos kosaraival  zárkóztak fel.

A folytatásban Kollár és Károly szorgalmának köszönhetően  a 18. percben átvette a vezetést a házigazda  alakulat, 27:25. Ekkor nyolc perc alatt a fegyelmezetten védekező hazaiak mindössze négy pontot engedélyeztek a soproniaknak. A játék hátralévő részében fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szünetben 30:31 volt az állás.

A hosszabb pihenőt követően Bausz három pontosaival és Csaplár-Nagy jó palánk alatti teljesítményével ismét jelentős soproni előny alakult ki, 24. perc, 33:45. Ekkor az örökifjú Ács percei következtek, a negyed hátralévő idejében tíz pontot szerzett és visszahozta a venbdéglátókat a meccsbe, 28. perc, 45:48. Az utolsó tíz perc hatalmas izgalmakat hozott.

A közönség fergetegesen buzdította kedvenceit, a 34. percben ismét egyenlő volt az állás, 59:59. A végjátékban a fiatal Lázár center poszton kiválóan dolgozott, így a pápaiak újra átvehették a vezetést, 37. perc, 71:69. Az utolsó két percben már csak az volt kérdéses, hogy a házigazdák mekkora különbséggel nyernek a széteső soproniakkal szemben.

Kemény, de sportszerű mérkőzésen az eddig hibátlan Sopront teljesen megérdemelten győzte le a Pápa-Damla KC együttese.

Vajda József: Hatalmas gratuláció a srácoknak. A szívünket megint kitettük a pályára és még fogunk ennél is jobban játszani.