2017.03.27. 10:24

Már hatodik a Telekom U23 kézilabda NB I / B-ben

Győr, Veszprém – A tabella második helyén álló Győr otthonában is nyerni tudott a Telekom Veszprém U23-as alakulata, így már csak négy pont választja el a dobogótól a férfi kézilabda NB I/B-ben.

ETO-SZESE Győr–Telekom Veszprém U23

26:29 (14:15)

Győr. V.: Asztalos, Bárkányi.

Veszprém: Borbély – Molnár 3, Szita 5, Szeitl 5, Ubornyák 3, Tóth A. 5 (2), Szakály 3. Csere: Kristóf, Süle 3, Gyene 2 (1), Hanák. Edző: Rapatyi Tamás, Tombor Csaba.

Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

A második helyezett otthonában a Veszprém kezdett jobban, ám a vendégek támadásban megtorpantak, és ezt kihasználva a SZESE átvette a vezetést (7:5). Nem sokáig maradt ez így, mert a Veszprém egy remek sorozattal, zsinórban hatot vágott és a játékrész végére már 14:11-re vezetett. Igaz a félidő hajrája a Győré lett, de minimális előnyt meg tudott tartani a Telekom U23.

Szünet után gyorsan háromra hízott a bakonyiak fórja, és ezt a differenciát gyakorlatilag a hajráig tartani tudták a vendégek (18:21, 22:25). Az utolsó percekre azonban feleszmélt a Győr és a pontszerzés érdekében mozgósította minden erejét. Öt perccel a vége előtt már 26:27-re állt a meccs, azonban a kiválóan védekező Telekom magabiztos hajrával újra meglépett hárommal és begyűjtötte a két pontot.