sífutás

2019.03.05. 11:11

Negyedik vébéjén állt rajthoz Kónya Ádám

Pályafutása negyedik világbajnokságán szerepelt Kónya Ádám, a Veszprémi Sí Egylet sífutója.

Kónya Ádám ismét remekül versenyzett Fotó: MT

Az idei sífutó vb-t – amely 56 ország versenyzőit vonultatta fel – az ausztriai Seefeldben rendezték meg. Kónya Ádám a 15 kilométeres, klasszikus versenyszám kvalifikációjával kezdett, méghozzá nagyon jól. A balatonalmádi származású olimpikon egyetlen magyarként jutott a döntőbe, miután ötödik helyen zárta a selejtezőt. A döntőben aztán Ádám a 71. helyet szerezte meg a 139 induló között.

A Veszprémi Sí Egylet sportolója a spint számban 69. lett, itt 145-en álltak rajthoz.

A világbajnokságot követően sem következett pihenő Ádám számára, a 26 éves versenyző néhány nappal az ausztriai megmérettetés után már a Balkán-kupa horvátországi állomásán indult. A 15 km-es klasszikus stílusban a dobogó harmadik fokára állhatott fel, másnap a 10 km-es szabad stílusban a hatodik helyen végzett. Ádám hétvégén Szarajevóban folytatja, azután pedig Szlovákiában zárja a szezont.