2009.11.19. 18:42

Női kézilabda Pannon Kupa - Győzelem a hollandok ellen

Tatabánya - A december 5-én kezdődő kínai világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott 27-25-re nyert a holland csapat ellen a Pannon Kupa 1. fordulójában, csütörtökön Tatabányán.

MTI

1. forduló (Tatabánya):
Magyarország-Hollandia 27-25 (16-13)
------------------------------------

A hazaiak 3-1-es vezetése után sorozatban négyszer voltak eredményesek a hollandok, erre időt kért Mátéfi Eszter szövetségi kapitány. Ezt követően sikerült fordítani, de elszakadni nem lehetett, mert jól tartották magukat a vendégek, illetve sok volt a pontatlanság. A szünet előtt Kovacsics révén megnyugtatóbb lett az előny.

A második félidő elején keményebben játszottak a hollandok, és a 44. percben egyenlítettek (22-22), és ebben a szakaszban még a kapusuk is gólt dobott. Az újabb időkérés ismét hatásosnak bizonyult, gyorsabbak lettek a támadások, a védelem pedig jól zárt, így sikerült diadalmaskodni.

Rossz hír, hogy Kovacsics bokasérülést szenvedett, és az utolsó negyedórában már nem is játszhatott.