Eb-selejtezők

2019.03.26. 23:53

Őrült végjáték Bázelben és Oslóban

Gólok, eredmények.

Svájc Dániával, míg Norvégia Svédországgal játszott nem mindennapi hajrá végén 3-3-as döntetlent a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának keddi játéknapján.

Bázelben a házigazda svájciak a 76. percre háromgólos előnyt harcoltak ki, és úgy tűnt, simán nyerik a nap rangadóját, ám a vendég dánok feltámadtak, és a 84., 88. és 93. percben szerzett gólokkal megszerezték az egyik pontot a D csoportban.

Az F csoport oslói találkozóján szintén eseménydús utolsó perceket láthatott a közönség. A norvég csapat jobban kezdte a meccset, a félidőben 1-0-ra vezetett, majd a második játékrész elején növelte előnyét.

A svédek egészen a 70. percig nem tudtak betalálni, azt követően azonban háromszor is sikerült nekik. Robin Quaison 91. percben szerzett góljával fordítottak, de nyerni nem tudtak, mert pillanatokkal a lefújás előtt, a 97. percben Ola Kamara egyenlített.

Kedden a spanyol válogatott szövetségi kapitánya, Luis Enrique nélkül is érvényesítette a papírformát, és Alvaro Morata góljaival 2-0-ra győzött Máltán, míg a J csoport favoritja, Olaszország hazai pályán 6-0-ás, kiütéses győzelmet aratott a Liechtenstein ellen.

Parmában a 36 éves Fabio Quagliarella két gólt is lőtt büntetőből, és ezzel ő lett az olasz nemzeti együttes történetének legidősebb gólszerzője.

Eredmény, Eb-selejtezők:

D csoport:

Svájc-Dánia 3-3 (1-0)

gól: Freuler (19.), Xhaka (66.), Embolo (76.), illetve Jörgensen (84.), Gytkjaer (88.), Dalsgaard (93.)

Írország-Georgia 1-0 (1-0)

gól: Hourihane (36.)

Az állás: 1. Írország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Svájc 4/2, 3. Dánia 1/1, 4. Gibraltár 0/1 (0-1), 5. Georgia 0-2 (0-3)

F csoport:

Románia – Feröer-szigetek 4-1 (3-1)

gól: Deac (26.), Keseru (29., 33.), Puscas (63.), illetve Davidsen (40., büntetőből)

Norvégia-Svédország 3-3 (1-0)

gól: Johnsen (41.), King (59.), Kamara (97.), illetve Claesson (70.), Quaison (86., 91.)

Málta-Spanyolország 0-2 (0-1)

gól: Morata (31., 73.)

Az állás: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Svédország 4, 3. Románia 3 (5-3), 4. Málta 3 (2-3), 5. Norvégia 1 (4-5), 6. Feröer-szigetek 0

J csoport:

Olaszország-Liechtenstein 6-0 (4-0)

gól: Sensi (17.), Verratti (32.), Quagliarella (35., 45+3., mindkettő büntetőből), Kean (70.), Pavoletti (76.)

piros lap: Kaufmann (45+2., liechtensteini)

Bosznia-Hercegovina – Görögország 2-2 (2-0)

gól: Visca (10.), Pjanic (15.), illetve Fortunisz (64.), Kolovosz (85.)

piros lap: Pjanic (65.)

korábban:

Örményország-Finnország 0-2 (0-1)

gól: Jensen (14.), Soiri (78.)

Az állás: 1. Olaszország 6 pont, 2. Görögország 4 (4-2), 3. Bosznia-Hercegovina 4 (4-3), 4. Finnország 3, 5. Örményország 0 (1-4), 6. Liechtenstein 0 (0-8)