kosárlabda NB I/B

2019.05.20. 22:29

Ötödik helyen áll a Concordia

Hazai győzelme után idegenben is legyőzte az Újpestet a Concordia Motax KC Pápa a kosárlabda NB I/B alsóházában, ezzel megszerezve a csoportban az ötödik helyet.

A Concordia Motax KC Pápa (fehérben) alakulata szépen búcsúzott a 2018/19-es évadtól Fotó: Penovác Károly/Napló

Fotó: Penovác Károly/Napló

Újpest–Concordia Pápa 73-92 (21-23, 15-26, 15-27, 22-16)

Újpest, 200 néző. V.: Válé, Földi, Pécsi. Újpest MT: Takács G. 10/3, Franczva 9, Durasevic 10, Surmann 13/6, Nyikos 2. Csere: Széphelyi 6/3, Nagy R. 9/9, Neorcic 6, Dokmanovic 2, Pollák 6/6, Nárai. Edző: Stevan Cupic.

Concordia Motax KC Pápa: Cook 25/9, Sonyák 19/12, Murai 6/3, Keller, Grebenár 5. Csere: Márton Á. 22, Márton L. 10/6, Kocsis 5, Bakos, Szeier. Edző: Vajda József.

A hazai győzelem után idegenben sem akarta alább adni a Concordia a bajnokság utolsó mérkőzésén. Az ötödik helyért lejátszott mérkőzés első negyedében Cook triplái­val lódult meg a Pápa (4-6), majd Sonyák büntető és tripla következett (9-12). Úgy tűnt, ebben a negyedben nem is tud más pontot szerezni, újabb Cook show következett. Az Újpest ekkor még tartotta a lépést (21-23). A második etapban a Márton testvérek vezérletével sikerült tovább növelni a különbséget (36-49).

A szünet után Cook és Sonyák dobópárbaját követően Grebenár első pontjaival húszpontosra hízott a differencia (43-63). A center egyébként korlátlan úr volt a palánkok alatt, a lepattanók megszerzésében mindenki előtt járt. Aztán Márton Ádám pillanatai következtek (51-76). A negyedik negyedben Vajda edző már minden padon ülőnek lehetőséget biztosított. A Pápa magabiztos és fölényes győzelmet ért el, s ezzel megszerezte a zöld csoport ötödik helyét.

Vajda József: – Köszönöm a srácoknak az egész éves munkát. Örülök, hogy együtt dolgozhattunk.