2009.12.08. 03:28

Pápai KC: Hat pont oda, javítani kellene

Pápa - A Sopron elleni bravúros győzelmet követően némi meglepetésre a Pápa-Damla KC nem bírt a Budapesti Honvéd együttesével.

Novothny Ottó

Pápai KC-Bp. Honvéd 83:89 (29:16, 16:23,16:23, 22:27)

Pápa, 300 néző. V.: Sabáli, Németh.

Pápa-Damla: Kollár 8/6, Károly 31/6, Horváth R. 8/3, Lázár 5, Ács 22. Csere: Fülöp 2, Magyar 7, Nagy M., Balogh, Rédei, Perger. Edző: Vajda József.

Honvéd: Szécsényi 3, Tigyi 17, Kerpel 27/15, Taga 17/9, Nagy Á. 3. Csere: Földi 13/9, Kiss 2, Szeleczki 2. Edző: Mészáros István.

Kipontozódott: Horváth R. a 38. percben.

A kezdést követően a hazaiak remekül játszottak, magabiztosan és folyamatosan gyűjtötték, növelték az előnyüket, 8. perc, 22:12. A folytatásban a vendégek verekedős stílusát a játékvezetők nem torolták meg kellő szigorral, ennek eredményeképpen megkezdték a felzárkózást, 17. perc, 41:29. A félidőben 45:39 volt az állás.

A hosszabb szünetet követően minden ott folytatódott, ahol abbamaradt. A fővárosiak agresszíven védekeztek, a vendéglátók pedig egyre többet hibáztak, majd a 29. percben a budapestiek 61:63-nál átvették a vezetést is.

Az utolsó tíz percben a házigazdák futottak az eredmény után, 25. perc, 65:70. A hazaiak kénytelenek voltak személyi hibákat véteni, a büntetőket a Honvéd játékosai jól értékesítették. A végjátékban a Pápa hatalmas rohammal még megközelítette ellenfelét, 39. perc, 80:86, ám ez a különbség már megmaradt az utolsó sípszóig.

Nagyon jó kezdést követően a hazai csapat játéka szétesett, nem találták a vendéglátók az agresszív védekezés ellenszerét, így a Honvéd fordított és végül győzött.

Vajda József: - A Sopron legyőzése után nem gondoltam, hogy a Honvédtól kikapunk, de ha meggyógyulnak a betegeink, sérültjeink, lesz ez még jobb is.

A bajnoki menetrendben változás történt, a Pápa-Damla KC december 9-én a Pekosi-Hegyvidék otthonában lép legközelebb pályára. A mérkőzés 18 órakor kezdődik.

- A hétvégi vereséget szeretnénk kijavítani, és ezúttal a fővárosban győzni akarunk - mondta Vajda József.

- Tavaly mindkétszer megvertük szerdai ellenfelünket. A védekezésük hasonló a Honvédhoz, általában letámadnak és agresszívak, ha ezt sikerül átjátszanunk, akkor nyerünk.