2009.12.21. 17:49

Pápai kosarasok nagyon fontos rangadón nyertek

Pápa - Az NB IB-s kosárlabda bajnokság idei utolsó mérkőzésén rangadót nyert a Pápa-Damla KC, amely izgalmas meccsen győzte le az Elite-Basket társulatát.

Novothny Ottó

Pápa Damla-Elite Basket 86:78 (21:20, 17:16, 26:24, 22:18)
Pápa, 300 néző. V.: Tóth, Török.

Pápai KC: Magyar 103, Fülöp 93, Kollár 179, Ács 10, Károly 256. Csere: Lázár 10, Horváth R. 33, Bogdán 2, Nagy M., Vajda, Pető, Perger. Edző: Vajda József.
Basket: Nagy V. 2012, Bohanek 21, Moravcsik, Spiriev, Hegedűs 3. Csere: Lakics 8, Czakó 6, Angyal, Nedelcu 8, Baross 10. Edző: Molnár Tamás.

Kipontozódott: Moravcsik a 31. percben.

Óriási lendülettel vetették magukat a meccsbe a résztvevők, 5. perc, 12:12. Ezt követően Károly két távoli találatával a hazaiak szereztek minimális előnyt.

A második negyed elején a remekül irányító Fülöp hét gyors pontjával ellépett ellenfelétől a hazai alakulat, 15. perc, 31:24. Kitűnő iram volt, lüktett a játék, mindkét csapat kimagaslóan védekezett, így a félidőben 37:36-ot mutatott az eredményjelző.

A hosszabb pihenő után a házigazdák kissé álmosan harcoltak, a 24. percben először állt nagyobb szám a fővárosiak oldalán, 25. perc, 45:46. Ám ekkor Horváth R. három pontossal egyenlített és az egész találkozón kimagaslóan teljesítő Magyar pontjaival ismét előny, 28. perc, 59:54.

Az utolsó tíz percben is folytatódott a hatalmas csata, a vendéglátók büntetőket hibáztak, sőt a 38. percben 76:76-nál ki is egyenlített. Az utolsó pillanatokban Károly és Kollár pontjai eldöntötték a meccs sorsát.

Küzdelmes, hajtós összecsapáson a hazai csapat tudta érvényesíteni akaratát és így megérdemelten nyert a jól játszó vendégek ellen.

Vajda József:  Gratulálok a srácoknak, nagyot küzdöttek. Kellemes ünnepeket kívánunk mindenkinek.