Értékes idegenbeli siker

2019.05.05. 12:44

Pontgazdag mérkőzésen győzött a Pápa csapata

Meggyőző és magabiztos győzelmet aratott a Concordia Motax KC Pápa a Győr otthonában a kosárlabda NB I/B zöld csoportjában, az 5-8. helyért zajló rájátszásban.

Forrás: pixabay

Győr-Pápa 80-96 (30-31, 18-21, 14-23, 18-21)

Győr, 200 néző. V.: Vida, Kéri, Pécsi. Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr: Geiger 12/6, Kámán 5/3, Rátvay B. 13, Gáll 11/6, Domsitz 2. Csere: Csaba 11, Rátvay T. 11/3, Horváth G. 13/9, Papp, Földesi 2. Edző: Kozma Tamás. Concordia Motax KC Pápa: Murai 19/3, Cook 16, Sonyák 33/12, Keller 2, Grebenár 7. Csere: Horváth A. 9/3, Kocsis 10, Márton L., Márton Á. Edző: Vajda József.

Pontgazdag első negyedet hozott a találkozó, gyakorlatilag aki beleállt a triplába, az be is talált. A 61 pontos első játékrészt követően feljavultak a védelmek, s így már valamivel kevesebb kosár esett, de a Pápa akarata érvényesült, a vendégek határozták meg a játék menetét. A félidőben 48-52 állt az eredményjelzőn.

A Concordia védekezést váltott a térfélcsere után, amely meglepte a Győrt, el is bizonytalanodott és a vendégek tíz pont fölé növelték a különbséget. Sonyák, Cook és Murai alaposan kitett magáért, kiválóan kosárlabdáztak, remek megoldásaikkal 75-62-re elhúzott a Pápa.

Az utolsó felvonásban is tovább folytatta remek játék a Motax, és gyakorlatilag a játék minden elemében felülmúlva riválisát magabiztos és értékes győzelmet szerzett a szezon egyik legjobb teljesítményével.

Vajda József: Gratulálok a srácoknak, remek mérkőzést vívtunk. Kiváló teljesítményt nyújtottunk, bízom benne, hétfőn a visszavágón hazai pályán is hasonló produkciót nyújtunk.

A visszavágót hétfőn 17.45 órakor tartják Pápán. A párharc győztese a zöld csoportban az 5-6. helyért küzdhet tovább, a vesztes a 7-8. helyért csatázik.