2010.05.17. 14:36

Rengeteg kosárpont

Pápa, Veszprém - Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokságban a pápaiak remek játékkal nyertek hazai pályán, míg a veszprémiek idegenben kosárgazdag meccsen szenvedtek vereséget.

Novothny Ottó

Pápa KC-Kecskemét
94:90 (19:17, 26:15, 23:30, 26:28)

Pápa, 200 néző. V.: Forrai, Török.

Pápa-Damla: Fülöp 126, Ács 21, Magyar 163, Horváth R. 206, Henrik 146. Csere: Vajda, Bogdán 113, Pető, Perger, Horváth A., Balogh. Edző: Vajda József.

Kecskemét: Csorvási L. 3124, Will 179, Csorvási M. 12, Kiss 53, Mészáros 4. Csere: Puszta 11, Dobos 2, Kónya 2, Kovács S. 6. Edző: Forrai Gábor.
Kipontozódott: Magyar a 37., Csorvási M. a 38., Will a 40. percben.

A nagyon jó erőkből álló vendégek ellen a hazaiak pazarul kezdtek, 3. perc, 8:0. A folytatásban a kecskemétiek érvényesítették magasságbeli és súlyfölényüket és átvették a vezetést, 8. perc, 12:15. Ezt követően Horváth R. pontjaival ismét fordult a helyzet, 19:17. A második negyedben a hazaiak a szezon eddigi legjobb teljesítményével rukkoltak elő, Ács és Fülöp szinte tarthatatlan volt, 17. perc, 36:26.

A félidőben 45:32-t mutatott a tábla. A pihenő után ezúttal is az öltözőben maradtak a vendéglátók, amit a bácsiak azonnal kihasználtak, 24. perc, 51:46. Henrik megrázta magát és megint nőtt kissé a különbség, 30. perc, 68:62. Az utolsó tíz percben hatalmas küzdelem alakult ki. A 35. percben, 80:77-nél még nem dőlt el semmi. A végjátékban a fiatal pápaiak látványos akciókkal bebiztosították a győzelmet.

Az idény egyik legjobb meccsén a hazaiak csaknem végig vezetve győzték le a jó erőkből álló vendégeket.

Vajda József: - Újból csak gratulálni tudok csapatomnak, hiszen okos, taktikus, jó játékkal szolgálták ki a közönséget.

Jászberény-VESC
122:100 (36:24, 23:24, 34:25, 29:27)

Jászberény, 300 néző. V.: Szilas, Jakab, Jurák.

Jászberény: Kovács 143, Vehner 139, Godena 13, Drahos 3918, Puskás 219. Csere: Ménkű, Likár 7, Varga, Visnyei 96, Fehér, Horváth Z. 6, Nagy G. Edző: Horváth Balázs.

Veszprémi Egyetem: Nagy R. 206, Faragó 293, Szabó 6, Jilling 93, Pataki 153. Csere: Baksa, Oltárczy 6, Bovánovics 73, Gábriel, Száraz, Fekete 86, Horváth O. Edző: Molnár István.

Mérész és Kiskós hiányzott a vendégeknél. A veszprémiek a hosszú utazás után kissé álmosan kezdtek, 3. perc, 7:0. A vendégek 11:11-nél egyenlítettek, ám ezt követően ismét a házigazdák percei következtek, 8. perc, 28:20. A folytatásban változatlanul mindkét csapat gondolkodás nélkül tüzelt, a védekezést egyik alakulat sem erőltette. A szünetben 59:48-at mutatott az eredményjelző.

A hosszabb pihenőt követően egyik közösség sem változtatott stílusán. Gyors játék, látványos kosárlabda, nagyszerű találatok jellemezték a találkozót. Néha az volt a nézők érzése, mintha a keletnyugat gálamérkőzésen lennének. Az utolsó tíz percben minden maradt a régiben, a két együttes mérkőzésén remekül szórakoztak a szurkolók.

A két csapat roppant látványos mérkőzést játszott, mindenféle védekezés nélkül. A hazaiak kihasználva az ismert körülményeket, jobban céloztak és teljesen megérdemelten nyertek. A Jászberény ezzel a negyedik helyen megelőzte az ötödik veszprémieket.

Molnár István: - Fej nélkül, védekezés nélkül már nem lehet mérkőzést nyerni, és egy-két játékosomnál sajnos más is hiányzott.