kosárlabda NB I/B

2019.04.15. 13:59

Szerdán hazai pályán javítana a pápai csapat

Vereséggel kezdte a Bajai Bácska elleni párharcot a Concordia Motax KC Pápa alakulata a kosárlabda NB I/B zöld csoportjának negyeddöntőjében. Szerdán a Veszprém megyeiek hazai pályán egyenlíthetnek.

Fotó: Penovác Károly/Napló

Baja–Concordia Motax KC 80-64 (24-18, 16-17, 18-12, 22-17)

Baja, 200 néző. V.: Nyilas, Gelencsér, Mintál. Bajai Bácska FKE: Nagy D. 21/6, Pongó 16/3, Jakab 14/3, Goldring, Kővágó-Laska 11. Csere: Vukicevic 10, Pálkerti 1, Ágfalvi 7, Kovács B. Edző: Cservék Csaba. Concordia Motax KC Pápa: Murai 1, Sonyák 30/6, Cook 8, Horváth A. 7/6, Grebenár 2. Csere: Márton Á. 8, Keller 4, Kocsis 4, Márton L., Bakos. Edző: Vajda József.

Cook és Sonyák kosaraival jól kezdett a Pápa (6-7), de az 5. percnél nemcsak átvette a vezetést a Baja, hanem Pongó triplájával már hétpontos különbséget dolgozott ki (17-10). Nagy D. zsinórban szerzett öt pontjával tíz pont fölé nőtt a differencia (24-13), ám a negyed végéig a Pápa közelebb zárkózott.

Keller és Sonyák pontjaival visszajött a meccsbe a Pápa, újra egyenlő volt az állás (24-24), sőt a 17. percben is döntetlent mutatott az eredményjelző (30-30). A félidőig hátralévő idő a Bajának sikerült jobban (40-35).

A harmadik játékrész elején sem tudott ellépni a Baja, a 26. percben 48-45-re állt a mérkőzés. Ekkor azonban megakadt a vendégek szekere, s ezt kihasználva 58-47-re meglépett a házigazda.

Az utolsó etapban Sonyák hármasa tartotta a lelket a Motaxban (60-50), ám ezután három percig nem talált a gyűrűbe a Pápa, amit ki is használt a Baja. Újra a nagyszerűen kosarazó Sonyák lendített egyet a vendégeken, ám ez is kevés volt (73-54). A hátralévő időben már csak a különbség mértéke volt kérdéses. A két győzelemig tartó párharcban így 1-0-ra vezet a Bajai Bácska FKE.

Vajda József: – A jobb erőkből álló hazai csapat érvényesítette a papírformát. Szeretnénk legközelebb egyenlíteni.

A párharc második mérkőzését szerdán 17.45 órakor rendezik a pápai városi sportcsarnokban.