2016.12.11. 16:29

Telekom U23: Nem volt esélye az újoncnak

Magabiztos győzelmével felzárkózott a nyolcadik helyre a tabellán a Telekom Veszprém U23-as alakulata a férfi kézilabda NB I/B-ben.

Telekom U23–Pénzügyőr SE 30:22 (14:9)

Veszprém, 50 néző. V.: Natkai, Szalay.

Telekom Veszprém U23: Szél – Gyene 2, Tóth A. 5, Kristóf 1, Szeitl 5, Süle 6, Molnár 3. Csere: Nagy B. (kapus), Bábos, Ernei, Hanák, Huber, Szakály 4, Ubornyák 3, Vass 1 (1), Forgács. Edző: Rapatyi Tamás.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, rendre egy-két góllal vezettek (3:4, 7:9). Ez a tendencia a félidő hajrájáig tartott, amikor varázsütésre megváltozott a hazaiak játéka. Rapatyi Tamás időkérését követően a Telekom hét góljára egy válasz sem érkezett, így 14:9-es, megnyugtató különbséggel vonulhatott pihenőre a házigazda.

Szünet után a Pénzügyőr próbált felzárkózni, kétszer is megközelítette a hazaiakat (14:11, 18:16), ám egy újabb nagy rohammal, 7:2-es rohanással eldöntötte a két pont sorsát a Telekom (25:18).

Rapatyi Tamás: - A mérkőzés elején még akadtak védelmi megingásaink, ám a szünet után sikerült ezeket kijavítani. Kellemetlen ellenfelet sikerült legyőzni, a gyorsaságunk és a jobb erőnlétünk döntött.