2009.05.19. 02:28

Ünnepi kosaras szezonzárás

Pápa - Befejezte idei bajnoki szereplését a Pápai KC együttese is. A csapat a huszonnégy klubos NB I/B-ben a tizenegyedik helyen végzett.

Novothny Ottó

Pápai KC-Sárvár85:83 (21:24, 17:14, 20:24, 11:13, 16:8)

Pápa, 300 néző. V.: Sabáli, Dohmanovics.

PKC: Bogdán 11/3, Vajda 2, Hencsey 8/6, Horváth R. 13/3, Ács 22/3. Csere: Fülöp 4/3, Magyar 11, Tóth 14/3, Nagy, Rédei, Perger, Horváth A. Edző: Vajda József. Sárvár: Szlávik 18/9, Novák 3, Jarosevics 15/3, Tompa 11/6, Papp 23/12. Csere: Gerse 10, Vargyas 3, Szupper. Edző: Szájer József.

Kipontozódott: Jarosevics a 43. percben.

A kezdést követően a hazaiak három távoli találattal indítottak, 9:4. Felváltva estek a kosarak, Bogdán és Ács volt különösen eredményes, de ez sem volt elég az előny kiharcolásához, 21:24. A második játékrész elején Hencsey találataival fordítottak a házigazdák, 14. perc, 30:26.

A félidő végéig keményen birkóztak egymással a csapatok, a szünetben 38:38-at mutatott az eredményjelző. A harmadik tíz perc elején a házigazdák védekezésbeli hiányosságait jól használtáki ki a sárváriak és ismét fordítottak, 28. perc, 52:54.

Az utolsó negyedben a PKC gyengén dobta a büntetőket, emiatt képtelen volt eldönteni a csata sorsát. Sőt, az utolsó pillanatra pontosan ugyanaz az eredmény alakult ki, mint egy héttel korábban Sárváron, 69:75.

Következett az ötperces hosszabbítás, ahol Magyar és Ács kosaraival gyorsan elhúzott a Pápa, 43. perc, 77:77. Ezt követően már nem volt kétséges, hogy a hazai alakulat szerzi meg a tizenegyedik helyet és a győzelmet is.

Az idei utolsó bajnoki találkozó Hencsey Tamás búcsúmérkőzése volt. A kezdést megelőzően a város és a klub tagjai is ajándékokkal, emlékekkel kedveskedtek a nagyszerű kosárlabdázónak, aki jelenleg a Körmend vezetőedzője.

A megható pillanatokat kemény csata követte, melyben a lelkes pápai fiatalok nem játszottak olyan jól mint Sárváron, a rutinos ellenfél megnehezítette a dolgukat. Mégis maradt a találkozó végére is ünnepelnivaló.

Vajda József: - Gratulálok a fiatal társaságnak az egész éves jó szerepléshez, külön szeretném megköszönni Hencsey Tamásnak az itt eltöltött sok-sok évet. Jövőre megpróbálunk előrébb lépni.