fina

2019.06.15. 17:22

Veszprém megyei érmek a balatonfüredi úszó ob-n

Bravúros megyei eredményeket hozott az utánpótlás korú úszók nyíltvízi országos bajnoksága.

Balról Szóka Júlia (Rája 94 Úszó Klub), Szimcsák Mira, Veress Sára Fotó: Facebook

A FINA nyíltvízi világkupát megelőző napon rendezték meg Balatonfüreden az utánpótlás korúak országos bajnokságát, akik öt és 7.5 kilométeres távokon versenyeztek.

Igazi nyári időben, szikrázó napsütésben ugrottak a tóba a feltörekvő magyar tehetségek. Először a 2004-05-ben született fiatalok rajtoltak el öt kilométeren, ahol elsőként a Ferencváros sportolója, Gálicz László ért célba (57:04.9), három perccel megelőzve a Balaton Úszó Klub képviselőjét Kersák Kristófot (1:00:08), míg harmadik helyen a Veszprémi Úszó Klubtól Pintér Ádám végzett (1:00:10).

Balról Kersák Kristóf (BÚK), középen Gálicz László (FTC), és Pintér Ádám (VÚK) Fotó: Facebook

A lányoknál a Jövő SC-s Szimcsák Mira (1:02:33) nyert, nem sokkal megelőzve az ajkai Rája ’94 Úszó Klub kiválóságát, Szóka Júliát (1:02:55). Harmadik Veress Sára lett (Kőbánya, 1:03:15).