2010.01.29. 18:51

Visszavágott a Pápa KC

Pápa - Az NB I/B-s kosárlabda bajnokságban az idegenben elszenvedett három pontos vereségért alaposan visszavágott a Pápa-Damla KC, amely biztosan nyert.

Novothny Ottó

Pápa KC-Kozármisleny 80:66 (19:21, 26:18, 16:13, 19:14)

Pápa, 200 néző. V.: Magyari, Németh.

Pápa-Damla: Magyar 4, Kollár 86, Fülöp 6, Ács 18, Horváth R. 2121. Csere: Károly 8, Vajda, Lázár 15, Perger, Horváth A., Rédei, Pető. Edző: Vajda József.

Kozármisleny: Hidi 93, Lepsényi 2612, Juhász 4, Kaltenecker 73, Fehér 93. Csere: Csermák 6, Kiss 53, Jankovics. Edző: Zalai Zoltán.

Kipontozódott: Csermák a 37. percben.

A kezdést követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a vendégek a negyed végére, elsősorban három pontos dobásokkal, minimális előnyt szereztek.

A második negyedben Lázár palánk alatti és Ács betöréseiből szerzett találatokkal pillanatok alatt megléptek a házigazdák, 15. perc, 36:23.

Próbált felzárkózni a Kozármisleny, de csak részben sikerült, a szünetben 45:39-et mutatott az eredményjelző.

A pihenő után jól tartották magukat a mislenyiek, a játékrész végéig maradt a különbség, 29. perc, 58:52.

Az utolsó tíz percben a parádésan célzó Horváth R. folytatta a pontgyártást, 37. perc, 75:59. Ezt követően a fiatalok kaptak játéklehetőséget és derekasan küzdöttek.

A hazaiak megérdemelten nyertek a jó erőkből álló Kozármisleny ellen. A pápaiak elsősorban akaraterejüknek köszönhetik a magabiztos sikert.

Vajda József: - Ott folytattuk, ahol a Fehérvár KC ellen abbahagytuk. Ezen az úton kell továbmenni, köszönjük a szurkolóink segítő és hangos biztatását.