Sportvilág

2007.10.25. 09:12

Nagy bajban a vörösök

Hiába bíztam a győzelmükben: Isztambulban is elbukott a Liverpool, csakúgy, mint Trondheimben a Valencia. Azonban így sem volt ez rossz kör nekem, hiszen tízből csak háromszor lőttem mellé.

nincs nev

A keddi öt tippem közül például csak a PSV – Fenerbahce meccsre adott nem ült. Gólnélküli döntetlent hozott a találkozó, annak ellenére, hogy a hollandok az utolsó huszonöt percben emberelőnyben futballozhattak. A Fener így továbbra is veretlen, és továbbjutásra áll a csoportjában. (PSV Eindhoven – Fenerbahce 0-0) Jól megéreztem a Barcelona döntetlenjét Glasgowban. A vendégeknek volt több helyzetük (ott volt például Ronaldinho felső léces szabadrúgása), de a végén akár a Rangers is nyerhetett volna. Egyik együttesnek sem olyan rossz eredmény ez a remi, továbbra is ők állnak az első két pozícióban az E csoportban. (Glasgow Rangers – Barcelona 0-0)

A Roma is legyűrte a Sportingot hazai pályán. Egy gyors gólváltás után nagy veszteség érte a farkasokat, hiszen sérülés miatt le kellett cserélni Tottit. Ám végül a helyére beálló Vucinic lett a nyerő ember, hiszen a montenegrói csatár egy szenzációs egyéni alakítás után győztes gólt szerzett a 70. percben. Így még az is belefért, hogy Mancini tizenegyest hibázzon. (AS Roma – Sporting Lisszabon 2-1)A H csoportban egy szoros és egy gólzáporos mérkőzésen érvényesült a papírforma. Az Arsenal parádés, közönségszórakoztató játékkal hetet vágott a Slavia Prahának. Theo Walcott életében először volt kezdő BL meccsen, és rögtön duplázott, mellette Cesc Fabregas is kétszer volt eredményes. Nem volt egy súlycsoportban a két gárda. (Arsenal – Slavia Praha 7-0) A Sevilla is nagyon bekezdett a Steaua ellen, hiszen Kanouté és Luis Fabiano találataival már alig húsz perc után kétgólos előnyre tettek szert. Ezután viszont kimaradtak a helyzetek, a románok Petre révén szépíteni is tudtak, de azért a vendéglátók győzelmét komoly veszély nem fenyegette. (Sevilla – Steaua Bukarest 2-1)

Szerdán a már a bevezetőben említett két rossz tippem született. A Besiktas Hyypia öngóljával jutott előnyhöz az első negyedóra végén, a Liverpool eztán hiába alakított ki számos helyzetet, nem tudta azokat gólra váltani. Tíz perccel a vége előtt Bobo megduplázta a török előnyt, Gerrard gólja már csak az eredmény kozmetikázására volt elég. Rafa Benítez tanítványai így továbbra is nyeretlenek, és szégyenszemre utolsók a csoportjukban. (Besiktas – Liverpool 2-1) A Valencia is csúnyán megégett Norvégiában: az előzetesen a csoport pofozógépének kikiáltott Rosenborg simán megverte a hispánokat Koné és Riseth találataival. A skandinávok így a csoportkör felénél továbbjutó helyen tanyáznak, megelőzve a Valencia és a Schalke együttesét is. (Rosenborg – Valencia 2-0)

Jól éreztem viszont, hogy a Marseille – Porto találkozón megosztoznak a pontokon a csapatok: a sokáig gólnélküli találkozón a franciák Niang révén megszerezték a vezetést, ám Lucho González tíz percre rá büntetőből egyenlített, így mindkét gárda megőrizte veretlenségét. (Marseille – Porto 1-1) A Milannak sikerült javítania szezonbeli katasztrofális hazai mérlegén: Gilardino és Seedorf duplájával magabiztosan győzték le a mérkőzés előtt még hibátlan Sahtar Donyeck együttesét. Érdekesség, hogy a mérkőzés egyetlen „olasz” gólját a donyecki Lucarelli szerezte. Most már csak a bajnokságra kellene átmenteniük ezt a remek formát Kakáéknak… (Milan – Sahtar Donyeck 4-1) A Real Madrid hazai győzelme is megérkezett, igaz nem éppen a legegyszerűbb módon. Raúl korai góljára Galletti gyorsan felelt, majd az első negyedóra végén tíz fogyatkozott az Olimpiakosz. Hiába voltak emberelőnyben a vendéglátók, nem tudták azt gólra váltani, sőt: César a második félidő elején a vezetést is megszerezte a görögöknek. Amikor már úgy nézett ki, hogy a győzelem is meglehet, akkor jött Robinho: kiegyenlített, kiharcolt egy tizenegyest – amit Van Nistelrooy kihagyott –, majd a vezetést is megszerezte a királyi gárdának. A ráadásban a csereként beállt Balboa állította be a végeredményt, így a Real visszavette a vezetést a C csoportban. (Real Madrid – Olimpiakosz 4-2)