Sportvilág

2016.01.20. 20:42

Férfi kézilabda Eb - Olykor megalázó volt, fél gőzzel is kiütöttek minket a dánok

Egy pillanatig nem volt esélye a magyar férfi kézilabda-válogatottnak szerdán az Európa-bajnokság utolsó csoportkörében. Nulla ponttal megyünk tovább.

Dánia-Magyarország 30-22 (18-10)
Gdansk. V.: Pichon, Reveret (franciák). Dánia: Landin, Moller (kapusok), Lynggaard, Christiansen 5,  Mensah Larssen 3, Mortensen 3, Lauge, Noddesbo 3, Svan Hansen 2, Lindberg, Mollgaard, Toft Hansen 3, Damgaard 1, Balling, Hansen 9 (1), Eggert 1 (1). Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmudsson.
Magyarország: Mikler – Nagy K. 2, Ancsin 2, Schuch 1, Nagy L. 1, Borsos, Gazdag 1. Csere: Bartucz (kapus), Bánhidi 2, Zubai, Bodó 2, Hornyák 5 (5), Jamali 1, Faluvégi 3, Pásztor 1, Iváncsik 1. Szövetségi kapitány: Talant Dusebajev.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5.

Bánhidi Bence (k) és a dán Henrik Toft Hansen (b) a férfi kézilabda Európa-bajnokság D csoportjában játszott Dánia - Magyarország mérkőzésen Gdanskban, az Ergo Arénában 2016. január 20-án. MTI Fotó: Kovács Anikó

Érdekes felállásban kezdett a magyar válogatott, védekezésben Schuch elöl helyezkedett el, támadásban két nagy termetű átlövő játszott szélsőt, Ancsin volt a jobb, Bodó a bal oldalon. Rettentő gyengén rajtoltunk. Hat perc elteltével a dánok 5:1-re vezettek, mi csak büntetőből voltunk eredményesek, Hornyák belőtte hetesét, Gazdag kihagyott egyet.

Nyolc perc kellett az első magyar akciógólhoz, Nagy Kornél volt eredményes, 6:2. Támadásban kicsit összekaptuk magunkat, de a védekezésünk továbbra is lyukas volt.

A feltámadás elmaradt, folytatásban többször is eladtuk a labdát, Dánia köszönte, könnyed indításgólokat szerzett, Dusebajev időt kért, 12. perc: 9:3. Vetélytársunk továbbra is magabiztosan kézilabdázott, mi viszont rendkívül zavarodottan mozogtunk, egyáltalán nem látszott, mit szeretnénk játszani, nyolcra nőtt a különbség, 12:4.

A dánok szinte minden támadásukból betaláltak, kapusainknak esélye sem volt a rendezetlen magyar fal mögött, 25. perc: 16:8. Nálunk egyedül a Balatonfüredi KSE fiatalja, Bánhidi jelentett folyamatos veszélyt a kapura, ha a beállós megkapta a labdát, eredményesen birkózott meg a védőkkel. Összességében elég reménytelen félidőt hagytunk magunk mögött, a különbség nyolc találat volt.

A második játékrész két magyar góllal indult, Hornyák duplázott büntetőből. A dánok persze nem aludtak sokáig, Mikkel Hansen és Mensah Larsen lőtt távolról nagyon pontosan.

A 41. percben feltornásztuk magunkat mínusz ötre (21:16), de gyorsan jött a válasz. Ellenfelünk megrázta magát, ha nagyon kellett. Dánia tovább termelte a gólokat, a másik oldalon Jamali két próbálkozását is védte Landin.

A 47. percben 25:17-et mutatott az eredményjelző. Ancsin lőtt kétszer is szépen, a dánok kicsit fél vállról vették már a meccset, azonban ez is bőven belefért nekik. A magyar válogatott a folytatásban is sokat hibázott, csak az volt a tét, kicsi, vagy nagy kiütés lesz a vége. Noddesbo pörgetésével tízre nőtt a különbség, 55. perc: 29:19.

A hajrában sikeresen kozmetikázott az eredményen a magyar a csapat, összességében azonban simán kapott ki. A két fél közötti különbség nagy volt a számunkra megalázó pillanatokat sem nélkülöző találkozón.

Véget ért a csoportkör a tornán

Eredmények, A csoport: 1. Lengyelország 6 pont, 2. Franciaország 4, 3. Macedónia 2, 4. Szerbia 2.
B csoport: 1. Norvégia 4, 2. Horvátország 4, 3. Belorusszia 2, 4. Izland 2.
C csoport: 1. Spanyolország 5, 2. Németország 4, 3. Svédország 2, 4. Szlovénia 1.
D csoport: 1. Dánia 6, 2. Oroszország 4, 3. Magyarország 2, 4. Montenegró 0.

Az utolsó helyezett mindegyik négyesből kiesett, a többi csapat a középdöntőben folytatja. A mieink Wroclawba utaznak, a C csoport továbbjutóival játszanak majd.